پارک قیطریه یکی از محبوب ترین پارک های تهران به شمار می رود و با امکانات زیادی که دارد در زمره جاهای دیدنی تهران قرار گرفته است. پارک قیطریه نسبت به تمامی پارک های سطح تهران از ویژگی های متفاوت تری برخوردار است که می توان به سرگرمی های داخل پارک قیطریه، فرهنگسرا، درختان متنوع، وسعت زیاد، هوای مطلوب، هم زیستی حیوانات در کنار انسان ها وآواز خواندن های هنرمندان در پارک قیطریه اشاره کرد.

این مکان جذاب را از دست ندهید : کاخ سبز یا بهشت کلکسیون اشیاء قیمتی

پارک قیطریه تهران کجاست

پارک قیطریه با تمام وسعت خود یکی از جاهای تفریحی تهران محسوب میشود، که در محدوده یک شهرداری یعنی در شمال بزرگراه صدر ، انتهای خیابان قیطریه واقع شده است. پارک قیطریه که حدود 206 متر مربع مساحت دارد ، از شمال به محدوده فرمانویه ، از جنوب به میدان پیروز و بزرگراه صدر، از شرق به چیذر و از غرب به قیطریه و خیابان شریعتی محدود می شود.

فضای پارک قیطریه

تاریخچه پارک قیطریه

تاریخچه پارک قیطریه به دوران قاجار بازمیگردد، و به عنوان یک باغ سلطنتی شناخته می شود. که طبق اسنادی، متعلق به خواهر ناصرالدین قاجار بوده و ساختمانی که اکنون کتابخانه فرهنگسرا است توسط میرزا تقی خان امیر کبیر ساخته شده است. روبروی عمارت، در قسمت جنوبی پارک، مجسمه ای از امیر کبیر قرار دارد، این مجسمه نشان می دهد که توسط امیر کبیر ساخته شده است.تاریخچه پارک قیطریه به دوران قاجار بازمیگردد، و به عنوان یک باغ سلطنتی شناخته می شود. که طبق اسنادی، متعلق به خواهر ناصرالدین قاجار بوده و ساختمانی که اکنون کتابخانه فرهنگسرا است توسط میرزا تقی خان امیر کبیر ساخته شده است. روبروی عمارت، در قسمت جنوبی پارک، مجسمه ای از امیر کبیر قرار دارد، این مجسمه نشان می دهد که توسط امیر کبیر ساخته شده است.

این موزه تاریخی را از دست ندهید : موزه زمان تهران
مسیر دسترسی پارک قیطریه
برای دسترسی پارک قیطریه. می توان هم از وسیله عمومی و هم از وسیله شخصی استفاده کرد، اگر قصد استفاده از وسیله شخصی را داشته باشید می توانید از طریق خیابان شریعتی، خیابان اندرزگو و یا اتوبان صدر اقدام کنید و ماشین خود را در خیابان کتابی، مهر محمدی جنوبی و 35 متری قیطریه پارک کنید. برای استفاده از تاکسی ها هم می توانید از تاکسی هایی که درمیدان تجریش هستند استفاده کنید، همچنین می توانید از اتوبوس های تندرو استفاده کنید که مستقیم شما را به پارک قیطریه می رسانند. کسانی که قصد رفتن به پارک قیطریه را با مترو داشته باشند می توانند در ایستگاه قیطریه پیاده شوند و در حدود نیم ساعت پیاده روی یا با تاکسی خود را به پارک قیطریه برسانند.

نمایی زیبا از داخل پارک قیطریه

امکانات پارک قیطریه
امکانات پارک شامل فرهنگسرای ملل، نگارخانه، دستگاه تغذیه حیوانات شهری، کافی شاپ، بوفه، نمازخانه، برکه، مخزن ذخیره آب، آلاچیق، سرویس بهداشتی ، وسایل بازی، زمین های بازی، سینما 6 بعدی و پیست اسکیت می باشد.

مکان های نزدیک به این پارک

ازجمله مکان های نزدیک به این پارک می توان به امامزاده صالح بن موسی الکاظم و فرهنگسرای نیاوران تهران اشاره کرد.

تفریحات پارک قیطریه

 از تفریحات جذاب این پارک تماشای گربه ها است، که این پارک را برای زندگی انتخاب کرده اند و قدم زدن در کنار درختان و طبیعت زیبای آن می باشد.  نمایش خیابانی که در سال اخیر در این پارک رواج پیدا کرده یکی از پر طرفدار ترین بخش های پارک به شمار می رود و هنرمندان زیادی با نواختن موسیقی و آواز خواندن هنر خود را به طور رایگان به نمایش می گذارند .

 سینمای شش بعدی

وجود پارک سینما فرصت خوبی را برای خانواده ها و دوستان فراهم کرده است تا فیلم های روز را با هم تماشا کنند. سینمای شش بعدی که در این پارک ساخته شده است ، به روزترین امکانات و تجهیزات مجهز است که همه روزه از ساعت 10 صبح تا 11 شب مورد استقبال قرار می گیرد. لازم است بدانید که استفاده از این سینما به مدت 5 تا 7 دقیقه و فقط افراد بالای 7 سال می توانند از آن استفاده کنند و هزینه هر نفر 10 هزار تومان است.  

طبیعت پارک قیطریه

این مکان دیدنی را از دست ندهید : کاخ صاحبقرانیه، یادگاری قاجاری نیاوران

ورزش

این پارک روز به روز ورزشکاران زیادی را به خود جذب می کند که برای ورزش های حرفه ای یا ورزش های صبحگاهی به آنجا می روند و به صورت تکی و گروهی به ورزش های مورد نظر می پردازند. علاوه بر این ، پینگ پنگ ، شطرنج و بدمینتون از آنها به عنوان محبوب ترین ورزش های پارک در نظر گرفته می شوند

شکم گردی

از تفریحات جذاب پارک قیطریه شکم گردی است، کسانی که وارد پارک می شوند می توانند، از بوفه وکافی شاپ ها استفاده کنند. و یا از فست فود و رستوران های اطراف این پارک استفاده کنند. پارک قیطریه یکی ازدیدنی های تهران بشمارمی رود. که برای گذراندن یک روز دلچسب به آن یک سری بزنید و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پارک قیطریه

گردشگری 724: ما خوشحال خواهیم شد اگر شما تجربه خود را از سفر به این جاذبه دیدنی و جذاب در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سفر خوبی را برای شما آرزومندم .

منابع:

https://www.tripadvisor.com/

https://www.mypacer.com/