header

امامزاده صالح بن موسی الکاظم

توضیحات

یکی از زیارتگاه های زیبای شهر تهران که در منطقه ای خوش آب و هوا قرار دارد، زیارتگاه امامزاده صالح بن موسی الکاظم است. این زیارتگاه محل دفن صالح بن موسی الکاظم از برادران امام هشتم شیعیان است. این زیارتگاه در شهرستان شمیرانات قرار دارد. امام موسی الکاظم پدر این امامزاده بوده است. فرزندان امام موسی الکاظم در برخی روایات در حدود 37 نفر در نظر گرفته شده است. این زیارتگاه در نزدیکی منطقه تجریش قرار دارد.

این جاذبه گردشگری را از دست ندهید: فرهنگسرای نیاوران 

در مورد مرگ صالح بن موسی الکاظم روایات بسیاری وجود دارد. اما در کتاب های مختلف به این صورت روایت شده است که صالح بن موسی الکاظم در منطقه تجریش به قتل رسانده شده است و سر وی از بدن او جدا شده و به منطقه ای دیگر از شهر فرستاده شده است. در واقع این امامزاده دارای دو آرامگاه می باشد که یکی در شمال تهران و یکی دیگر در جنوب تهران می باشد. از جمله آثار گرانبهای موجود در این امازاده کتیبه ای گرانبها مربوط به قرن 700 هجری قمری است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : بازار سنتی تجریش تهران

این زیارتگاه در منطقه شمال تهران در شهرستان شمیرانات قرار دارد. اطراف این زیارتگاه دارای ناحیه های ییلاقی و زیبایی می باشد. منطقه ییلاقی دربند و درکه از جمله مناطق نزدیک به این امامزاده می باشند. در کنار این زیارتگاه اماکن گردشگری متنوع و جذابی در شمال تهران قرار دارد. بازدید از این گردشگاه ها نیز به شما پیشنهاد می شود.

این مکان دیدنی نزدیک را از دست ندهید : پارک قیطریه
گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟