header

پیست اسکی تربیت بدنی فارس

توضیحات

شهرستان سپیدان استان فارس یکی از مناطق پربارش و نسبتا سردسیر این استان پهناور است که سبب شده تا اقلیم متفاوتی نسبت به سایر شهرستان های این استان زیبا داشته باشد. این شهرستان دارای زمستان های سرد با یخبندان های طولانی و تابستان های خنک و نسبتا معتدل است. وجود ارتفاعات زاگرس در این شهرستان و نزولات جوی به شکل برف سبب شده تا این شهرستان علاوه بر جاذبه های طبیعی همانند بهشت گمشده، تنگ تیزاب، شش پیر و ... دارای دو پیست اسکی مناسب  و پرطرفدار باشد. پیست اسکی تربیت بدنی فارس که با نام پیست اسکی سپیدان نیز شناخته می شود یکی از دو پیست اسکی شهرستان سپیدان است که در فاصله 5 کیلومتری شهر اردکان فارس قرار گرفته است.

جاذبه ی نزدیک به شما : چشمه  شش پیر شیراز

 

عکس پیست اسکی تربیت بدنی فارس

فاصله این پیست تا پیست بین المللی پولاد کف نیز در حدود 10 کیلومتر بوده و در فاصله 80 کیلومتری شهر شیراز قرار دارد. این پیست در ارتفاع 2655 متری از سطح دریاها واقع شده است و چیزی بالغ بر 50 هزار متر وسعت دارد. ورودی این پیست برای اسکی بازان سپیدانی رایگان بوده و می توانند با توجه به فاصله کوتاه این پیست تا مرکز شهر به راحتی خود را به آن برسانند و از امکانات مناسب این پیست بهره ببرند. وجود بالابر یا همان تله اسکی نیز سبب شده تا اسکی بازان به راحتی خود را به ارتفاعات بالاتر رسانده و یک اسکی دلچسب را تجربه نمایند. این پیست دارای امکاناتی همچون پیست کوب بوده که سبب شده تا از کیفیت مناسسبی برای اسکی کردن برخوردار باشد. 

از این جاذبه نزدیک دیدن کنید : پیست اسکی پولاد کف 

 پیست اسکی تربیت بدنی فارس

جاذبه ی نزدیک به شما : چله گاه

پیست اسکی تربیت بدنی اردکان فارس(پیست اسکی سپیدان) که در سال 1364 آغاز به کار کرده است در کیلومتر 5 جاده سپیدان به کمهر و در نزدیکی روستای کمهر  واقع شده است. در این مجموعه ورزشی یک بالابر آموزشی به طول 300 متر نیز تعبیه شده است تا در کنار بالابر 800 متری مجموعه به کمک اسکی بازان بیاید. این پیست در کنار پیست اسکی پولاد کف تنها پیست های اسکی موجود در جنوب کشور هستند که از قابلیت های بالایی در زمینه گردشگری و جذب توریست برخوردارند. نز دیکی این پیست ایکی به جاذبه هایی همچون آبشار مارگون سبب شده تا این مجموعه تفریحی و ورزشی در کنار پیست پولاد کف از موقعیت خوبی برخوردار باشد.

 

جاذبه ی نزدیک به شما  : تنگ تیزاب
گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های فارس روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟