پیست اسکی پولادکف کجاست؟

پیست اسکی پولاد کف سپیدان که یکی از جاهای دیدنی سپیدان و جاهای تفریحی سپیدان می باشد، دومین پیست اسکی بین المللی ایران و جنوبی ترین پیست اسکی نیمکره شمالی زمین است که در استان فارس، شهرستان سپیدان و 15 کیلومتری شهر اردکان فارس قرار گرفته است. پیست پولاد کف در 88 کیلومتری شهر شیراز قرار گرفته و اگر مسیر جاده سپیدان به آبشار مارگون را پیش رو بگیرید در کیلومتر 15 این جاده تابلوی پیست اسکی پولاد کف را خواهید دید. این مجموعه تفریحی-ورزشی  در دامنه رشته کوه های زاگرس با وسعت 500 هکتاری و طول 3.5 کیلومتری خود، در ارتفاع 2850 متری از سطح دریا قرار گرفته و قله مرتفع آن دارای ارتفاعی بالغ بر 3250 متر است. زمستان های پربرف و سرد این مجموعه سبب شده تا گردشگران بسیاری در فصل زمستان از پیست اسکی پولاد کف استقبال کنند.

جاذبه ی نزدیک به شما : چله گاه

امکانات پیست اسکی پولادکف سپیدان 

امکانات پیست اسکی پولادکف در فصل تابستان نیز این پیست را به مکانی تفریحی و امکان اسکی روی چمن را فراهم میکند ،پیست را به استراحت گاهی تبدیل کرده ،در طول زمستان علاوه بر امکان اسکی،این پیست سریع به امکاناتی نظیر مربیان باتجربه اسکی ،اجاره کردن وسایل اسکی ، تله کابین 2 کیلومتری ، اتومبیل برفی و مینی مجهز کرده.

ویژگی های پیست اسکی پولاد کف سپیدان

در فصل تابستان نیز این مجموعه طرفداران خاص خود را دارد. علاوه بر اسکی روی چمن وجود امکاناتی همچون پیست کارتینگ، ماشین کوهستان، پیست دو چرخه سواری، باشگاه اسب دوانی، دریاچه مصنوعی با امکانات قایق رانی و چادرهای عشایری برای اقامت این پیست را همچون فصول سرد سال پرطرفدار می نماید.

پیست اسکی پولادکف سپیدان

از دیگر امکانات پیست اسکی 

وجود یک هتل چهار ستاره، رستوران هایی با غذاهای ایرانی و بین المللی، فست فود و کافه درپیست اسکی پولاد کف سپیدان  سبب شده تا گردشگران با خیالی آسوده یک روز تمام را در این مجموعه وسیع تفریحی سپری کنند. با راه اندازی پیست اسکی شبانه نیاز به واحدهای اقامتی برای اسکی بازان بیش از پیش احساس می شد که با وجود هتل 4 ستاره مجموعه و همچنینن اقامتگاه های عشایری در فصل تابستان این نیاز به بهترین صورت ممکن برطرف شده است. تله کابین این مجموعه که در سال 1387 راه اندازی شده است ظرف مدت 11 دقیقه شما را از ارتفاع 2850متری به ارتفاع 3250 متری می رساند. این تله کابین هر روز از ساعت 8: 30 الی 17 آماده به  کار است. 

آب و هوای پیست اسکی پولادکف 

آب و هوای پیست اسکی پولادکف دارای هوای خنک کوهستانی در فصل تابستان و بارش برف سنگین از نیمه‌های پاییز تا اوایل بهار می‌باشد.

گردشگری 724: ما خوشحال خواهیم شد اگر شما تجربه خود را از سفر به این جاذبه دیدنی و جذاب در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سفر خوبی را برای شما آرزومندم .