header

چله گاه

توضیحات

اگر به دنبال تفرجگاهی بکر با طبیعتی زیبا و چشم نواز هستید حتما باید سری به تفرجگاه چله گاه استان فارس واقع در شهرستان سپیدان بزنید. این تفرجگاه زیبا در 5 کیلومتری شهر اردکان قرار گرفته است و به داشتن مناظر بکر و زیبا و آب و هوای مناسب شهره است. این جاذبه طبیعی در نزدیکی روستایی به همین نام واقع شده است و مسافت آن تا شهر سپیدان چیزی در حدود 25 کیلومتر است. برای رسیدن به این تفرجگاه استثنایی و سرسبز باید از مسیر جاده قدیمی شیراز به یاسوج عازم چله گاه شوید. اگر در فصول گرم سال سری به این تفرجگاه بزنید سیل ماشین هایی را خواهید دید که به سمت ورودی این منطقه گردشگری در حال حرکت هستند.

جاذبه ی نزدیک به شما : چشمه شش پیر شیراز

 

چله گاه شیراز

در همان ورودی درختان بلند بالای چنار را خواهید دید که پشت سر هم صف کششیده و چشم انداز دلربایی را پدید آورده اند. خنکی هوا هم در همان بدو ورود به این منطقه به طرز محسوسی پیداست. با عبور از ورودی جذاب مجموعه کوه­ها و صخره­هایی در برابر چشمانتان پدیدار خواهد شد که با انوع گیاهان سرسبز پوشانده شده اند. رودخانه ای پرآب نیز با جوش و خروش از میان کوه ها و تپه ها و دره ها در حال عبور است و در طی مسیر جوشش چشمه ها نیز بر طراوت و زیبایی مسیر می افزاید. علاوه بر وجود رودخانه و جوشش چشمه ها پدیدار شدن آبشارهای زیبای کوتاه و بلند هم در دل صخره ها از زیباترین جلو های طیعت در این منطقه است و اطراف این منطقه چشمه های آب معدنی و آب گرم وجود دارد.

جاذبه ی نزدیک به شما  : تنگ تیزاب

در دل این صخره ها گاهی چند غار سنگی نیز به چشم می خورد که بسیار جذاب است. وجود درختانی خمیده که بر روی رودخانه خم شده اند و یا از دل صخره ها بیرون زده اند و حتی در بخش هایی به هم پیوسته و گاه محلی همانند یک تونل زیبا پدید آورده اند از دیگر جذابیت های این تفرجگاه خوش آب و هواست. در سال های اخیر مجتمع های گردشگری در داخل این تفرجگاه زیبا احداث شده امکان اقامت را برای گردشگران تا حدودی فراهم کرده است. وجود آلاچیق­ها، پارکینگ و سرویس بهداشتی نیز نیازهای اولیه گردشگران ا رفع می کند. اگر در روزهای تعطیل و یا آخر هفته قصد مراجعت به این تفرجگاه زیبا را دارید بهتر است صبح زود عازم شوید تا بتوانید مکان مناسبی برای کمپ زدن پیدا کنید اما اگر طالب روزهای آرام و استفاده حداکثری از طبیعت این منطقه هستید حتما در روزهای غیر تعطیل به این تفرجگاه زیبا مراجعه نمایید.

چله گاه شیراز

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های فارس روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟