header

تنگ تیزاب کجاست

توضیحات

تنگ تیزاب یکی از دیدنی ترین مکان های استان فارس 

یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مکان های اطراف استان فارس، تنگ تیزاب است که با داشتن رودخانه ای زیبا و  خروشان که آبی شیرین و زلال و شفاف در آن جریان دارد. در تنگ تیزاب درختانی سر به فلک کشیده وجود دارد که سایه ای دلپذیر را برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار عزیزانمان فراهم میکنند . و همچنین جاذبه های طبیعی و تفریحی سپیدان میباشد

از این جادبه نزدیک دیدن کنید : پیست اسکی پولاد کف

تنگ تیزاب کجاست؟

در میان تفرجگاه های متعدد استان فارس تنگ تیزاب یکی از  زیباترین جلوه های طبیعت در استان فارس است. این تفرجگاه زیبا و استثنایی در 28 کیلومتری شهر اردکان فارس در شهرستان سپیدان قرار گرفته است. اگر جاده اردکان به یاسوج را پیش رو بگیرید در طول مسیر تابلوهای منتهی به تنگ تیزاب را خواهید دید. منطقه ای کوهپایه ای با پوشش جنگلی زیبا و رودخانه ای زیبا و خروشان که عامل اصلی حیات و سرسبزی این تنگ زیباست و با آب و هوای خنک و کوهستانی خود یکی از جذاب ترین مقاصد طبیعت گردی در استان فارس است. وجود درختان بلند بنه، گردو، بلوط، بادام کوهی و درختان کهنسال بید بر زیبایی هر چه بیشتر این دره زیبا افزوده است.

تنگ تیزاب سپیدان

رودخانه دائمی تنگ تیزاب در اصل از آب دو چشمه حاصل از آب شدن برف های انباشته در بلندی های سپیدان و یاسوج سرچشمه گرفته و شاخه ای از رودخانه پرآب بشار است که از درون تنگ تیزاب عبور می کند. این دو چشمه پس از طی مسافتی به یکدیگر متصل شده و چشم انداز زیبایی را در قلب یک رودخانه به وجود می آورند. عبور رودخانه از بلندای صخره ها  با ایجاد آبشارهایی کوچک و چشم نواز همراه است که بر زیبایی مسیر حرکت رودخانه می افزاید. این رودخانه که طبیعتا دارای آب شیرین است یکی از منابع اصلی آبیاری زمین ها و باغات کشاورزی در مسیر خود است و آب آن کاملا قابل شرب است. یکی دیگر از مسیرهای منتهی به این دره سرسبز و چشم نواز مسیر جاده کوهستانی سپیدان به ممسنی است.

فاصله ی تنگ تیزاب تا یاسوج

در مسیر سپیدان به یاسوج و در فاصله 24 کیلومتری از سپیدان، منطقه ای خوش آب و هوا به نام تنگ تیزاب وجود دارد.

بهترین فصل سفر به تنگ تیزاب

این دره زیبا از اوایل فصل بهار تا آخرین ماه های فصل پاییز یکی از پرطرفدارترین تفرجگاه های منطقه است. در فصل بهار رویش انواع گل های وحشی و سایر گیاهان  زیبایی منطقه را دو چندان می کند. در سال های اخیر امکاناتی در ابتدای این دره برای اقامت گردشگران مهیا شده است.

امکانات تفریحی و رفاهی تنگ تیزاب

راه دسترسی آسفالته، نصب آلاچیق،  برپایی چادرها، سرویس بهداشتی و ایحاد سکوهایی برای نصب چادر مسافرتی  و کمپ زدن از جمله امکانات موجود در نزدیکی تنگ تیزاب است. رودخانه جاری در این تنگ یکی از مقاصد مناسب برای ماهیگیری است و اگر چوب ماهی گیری تان را به همراه داشته باشید حتما یک ماهی خوب صید خواهید کرد. چند تفرجگاه نیز در نزدیکی این تنگ قرار دارند که می توانید برای اقامت شبانه به آن ها مراجعه کنید. پردیس گردشگری تیزاب، تفرجگاه هلال احمر و استراحتگاه رفاه از جمله مراکز اقامتی نزدیک به تنگ تیزاب سپیدان است که می توانید روی آن ها حساب کنید. برخی از این استراحتگاه ها مجهز به رستوران های بین راهی و سوپرمارکت نیز هستند.

تصاویر تنگ تیزاب سپیدان

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های فارس روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

تنگ تیزاب کجاست
کاربر مهمان ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
خیلی زیباست
zahramortazavi@gmail.com
zahramortazavi@gmail.com ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
سپاس از نظرشما