روستای امامه کجاست

روستای امامی از ییلاقات استان تهران که نام آن ریشه در تاریخ گذشته ایران داشته، از تفرجگاه های شاهان قاجار محسوب می شده است. این روستا، که یکی از روستاهای بزرگ استان تهران است، از جمله جاهای دیدنی شمیرانات بوده و در نزدیکی آبشار دوقلو، آبشار بیشه تهران قرار دارد. این روستا در سمت شرقی شهر تهران قرار داشته و دارای آب و هوایی بسیار دلنشین و ویلا های مجلل و زیباییست که برای اجاره ویلای فشم می توانید به وبسایت رنتی جا مراجعه کنید. 

این جاذبه دیدنی نزدیک را از دست ندهید : دریاچه سد لتیان

درختان تنومند و بلند و کوچه باغ های زیبا و با صفای این روستا ، از جمله خصوصیات این روستای قدیمی است. روستای امامه که یکی از جاذبه های طبیعی شمیرانات است، از دو آبادی به نام های امامه بالا و پایین ساخته شده است که همچون نگینی در دل منطقه می درخشد. وجود قنات ها و چشمه های آب جاری و درختان انبوه و سرسبز میوه ها، فضایی مفرح و دنج را برای تفریح و استراحت در دل کوه ها پدید آورده است. یکی دیگر از جاهای دیدنی شمیرانات که در نزدیکی روستای امامه قرار گرفته آبشار برگ جهان ، آبشاری در میان کوچه باغ ها است که ما رفتن به این مکان دیدنی را به شما پیشنهاد می کنیم.

روستای امامه

قدمت روستای امامه

قدمت روستای امامه مربوط به دوران بسیار طولانی در گذشته بوده ؛ به طوری که افسانه و داستان های زیادی در مورد این روستا وجود دارد. یکی از داستان هایی که در مورد این روستا وجود دارد، در مورد تبعید مبارزان اهل گرجستان و مازندران به این منطقه به دلیل سختی زندگی می باشد. همچنین طبق اسناد تاریخی، این روستای خوش آب و هوا که از جاهای تفریحی شمیرانات است، زادگاه انیس الدوله سوگلی ناصرالدین شاه بوده و شاه قاجار که برای تفریح و شکار به این مکان می رود، وی را دیده و عاشق او می شود. 

آب و هوای امامه

آب و هوای روستای امامه یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فردی است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. از ویژگی های آب وهوایی امامه این است که در چهارفصل به خصوص در فصل های سرد سال ، از دمای هوای پایین برخوردار می باشد که دلیل آن وجود کوه های مختلف اطراف این روستا است. هواشناسی امامه از این جهت اهمیت دارد که راهنمای خوبی برای گردشگران بوده، به آنها کمک نماید تا در بهترین زمان به این منطقه زیبا سفر نمایند.

آب این روستا از طریق آب قنات ها و چشمه های اطراف آن تامین می شود. به همین خاطر زراعت در این روستا دارای رونق بسیاری می باشد. از جمله میوه هایی که در این روستا کشت می شود عبارتند از گلابی، سیب، آلبالو و هلو. در مجموع در این روستا که یکی از روستاهای اطراف شمیرانات است، در حدود 36 هکتار زمین کشاورزی و باغ وجود دارد. مردم روستای امامه مردمی مهمان نواز هستند و اکثراً به زبان تاتی صحبت می کنند. ساختار و معماری خانه های موجود در روستای امامه بسیار قدیمی می باشد.

فاصله روستای امامه تا تهران

فاصله روستای امامه تا تهران حدودا 50 کیلومتر است که اگر با خودرو شخصی خود به دیدن این مکان دیدنی سفر می کنید باید از بزرگراه شهید بابایی و جاده لشگرک عبور کنید و با توجه به تابلو های راهنما به سمت روستا امامه بروید.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم