header

روستای امامه، روستایی در میان کوه ها

فاصله از مرکز استان 57 ک.م فاصله از شهرستان شمیرانات 43.4 ک.م فاصله از شهر فشم 12.6 ک.م

آدرس

(تهران - شمیرانات - فشم)


روستای امامه

یکی از روستا های با صفای اطراف شهر تهران، روستای امامه است. این روستا از جمله روستاهای بزرگ استان تهران است که در منطقه شمیرانات قرار دارد. این روستا در سمت شرقی شهر تهران قرار داشته و دارای آب و هوایی بسیار دلنشین می باشد. درختان تنومند و بلند از جمله خصوصیات این روستای قدیمی است. کوچه باغ های زیبا و با صفای این روستا از جمله خصوصیات دیدنی آن می باشد. روستای امامه از دو آبادی به نام های امامه بالا و پایین ساخته شده است.

روستای امامه دارای قدمتی بسیار طولانی می باشد به طوری که افسانه و داستان های زیادی در مورد این روستا وجود دارد. یکی از داستان هایی که در مورد این روستا وجود دارد، در مورد تبعید مبارزان اهل گرجستان و مازندران به این منطقه به دلیل سختی زندگی می باشد. یکی از خصوصیاتی که این روستا به خصوص در فصل های سرد سال دارد، دمای هوای پایین آن می باشد. دلیل آن وجود کوه های مختلف اطراف این روستا می باشد.

آب این روستا از طریق آب قنات ها و چشمه های اطراف آن تامین می شود. به همین خاطر زراعت در این روستا دارای رونق بسیاری می باشد. از جمله میوه هایی که در این روستا کشت می شود عبارتند از گلابی، سیب، آلبالو و هلو. در مجموع در این روستا در حدود 36 هکتار زمین کشاورزی و باغ وجود دارد. مردم روستای امامه مردمی مهمان نواز هستند و اکثراً به زبان تاتی صحبت می کنند. ساختار و معماری خانه های موجود در این روستا بسیار قدیمی می باشد.


نویسنده

این جاذبه توسط Milad092 ثبت شده است

مشخصات

روستای امامه، روستایی در میان کوه ها

امتیاز کاربران به :

روستای امامه، روستایی در میان کوه ها

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)