header

آبشار دوقلو، آبشار بیشه تهران

فاصله از مرکز استان 21.6 ک.م فاصله از شهرستان تهران 21.8 ک.م فاصله از شهر تهران 21.8 ک.م

آدرس

(تهران - تهران - تهران)


منطقه تجریش

یکی از آبشار های زیبا و جذاب شهر تهران که در منطقه ای خوش آب و هوا و زیبای شهر تهران قرار گرفته است، آبشار دوقلو است. این آبشار در مسیر کوهنوردی از سمت دربند به سمت توچال است. دلیل نامگذاری این آبشار، تقسیم شدن آب به دو قسمت در هنگام فرود از ارتفاع است. این آبشار شباهت زیادی به آبشار های دیگر اطراف شهر تهران مانند آبشار سنگان است. این آبشار در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا می باشد و دارای ارتفاعی در حدود 20 متر است.

از جمله مواردی که زیبایی این آبشار را دوچندان می کند نزدیکی آن به کوه های توچال است. این کوه ها در فصل زمستان دارای منظره برفی بسیار زیبایی است. همچنین رودخانه موجود در این دره دارای آب گوارا است که البته قابل استفاده برای آشامیدن نمی باشد. منظره زیبای اطراف این آبشار که در منطقه دربند می باشد، ییلاقی زیبا را برای گردش و تفریح خانواده فراهم می کند.

یکی از پناهگاه های معروف شهر تهران، پناهگاه شیر پلا است که در نزدیکی این آبشار قرار داشته و در ارتفاع 2750 متری از سطح دریا قرار دارد. این پناهگاه در نزدیکی قله توچال واقع شده است و مکان مناسبی برای استراحت کوهنوردان می باشد. این خوابگاه قابلیت پذیرایی از 150 نفر را دارد. فاصله پناهگاه شیر پلا تا قله توچال در حدود 3 تا 4 ساعت است. یکی از روستا های اطراف این آبشار، روستای پس قلعه است که در ارتفاعات شمالی منطقه تجریش قرار دارد.


نویسنده

این جاذبه توسط Milad092 ثبت شده است

مشخصات

آبشار دوقلو، آبشار بیشه تهران

امتیاز کاربران به :

آبشار دوقلو، آبشار بیشه تهران

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)