header

دریاچه سد لتیان، تجربه طبیعتی آرام

توضیحات

یکی از مناطق گردشگری آرام و جذاب اطراف شهر تهران، دریاچه سد لتیان است. نام سد لتیان در گذشته فرحناز بوده است که بر روی رودخانه جاجرود ساخته شده است. این سد بتنی و بزرگ در حدود 30 درصد آب شهر تهران را تامین می کند. این دریاچه زیبا در 25 کیلومتر شهر تهران و در جنوب شهر لواسان قرار دارد. این سد در بین دو کوه جاجرود و بندک قرار دارد که از دو طرف این سد را محاصره کرده اند. علاوه بر این دو کوه دو پارک جنگلی لتیان و تلو نیز به زیبایی این سد افزوده است. این سد زیبا در ارتفاع 1600 متری از سطح دریا ساخته شده است.

سد لتیانبرای دسترسی به این سد زیبا باید بزرگراه تهران-دماوند به سمت این دریاچه حرکت کنید. این دریاچه زیبا همواره به خاطر آب و هوای مطبوع و طبیعت زیبای خود مورد توجه گردشگران زیادی قرار می گیرد. یکی از تفریحاتی که در این سد بسیار رواج دارد، ماهیگیری می باشد. از جمله ماهی های که در این سد یافت شده است عبارتند از کپور کراس و ماهی سفید می باشد. در چند سال پیش ماهی قزل آلا نیز در این سد مشاهده شده بود که امروزه بسیار کمیاب می باشد.

سد لتیاندر واقع نام لتیان برگرفته شده از نام یکی از روستاهای نزدیک شهر لواسان است که در زمان ساخت این سد به زیر آب رفته است. پس از زیر آب رفتن روستای لتیان ساکنین این روستا در شهر لواسان سکونت گزیدند. محله هایی از شهر لواسان که در نزدیکی این سد قرار دارند عبارتند از کلاک، ناران، تپه سید پیاز، گلندوک، جاییج، نجارکلا، قاضی اباد، سبو بزرگ، سبو کوچک و شورکاب.  در کنار ماهیگیری، قایق سواری نیز از جمله تفریحات پر طرفدار در این دریاچه زیبا می باشد. پیشنهاد گردشگری به شما  سفری کم هزینه و جذاب آخر هفته به سد لتیان است. همچنین با نصب اپلیکیشن گردشگری724 می توانید با جاذبه ها و اقامتگاههای اطراف این منطقه آشنا شوید و برنامه سفر خود را بچینید.برای آشنایی بیشتر با جاذبه های اطراف تهران با ما همراه شوید.

سد لتیان

 

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه