header

دریاچه سد ماملو، منطقه زیبای گردشگری

فاصله از مرکز استان 79.8 ک.م فاصله از شهرستان تهران 73.7 ک.م فاصله از شهر تهران 73.7 ک.م

آدرس

(تهران - تهران - تهران)


روستای ماملو

دریاچه سد ماملو یکی دیگر از دریاچه های زیبای اطراف تهران است که دارای جاذبه های طبیعی بسیاری می باشد. سد ماملو از جمله سد های اطراف شهر تهران است که بر روی رودخانه جاجرود ساخته شده است. این سد در روستای ماملو ساخته شده و آب شرب شهر های مختلفی از جمله پاکدشت، ورامین و جنوب تهران بر عهده دارد. دریاچه این سد زیبا در حدود 3000 متر طول و 800 متر عرض دارد. این سد زیبا در 40 کیلومتری جنوب شرقی شهر تهران قرار دارد.

در واقع هدف از ساخت این سد جمع اوری آب ریز سد لتیان، رودخانه جاجرود و حوزه آبریز جاجرود است. در کنار مصارف شرب، آب این سد دارای مصارف کشاورزی نیز می باشد و بسیاری از زمین های کشاورزی اطراف این منطقه توسط این سد آبیاری می شود. علاوه بر قابلیت های مختلف در تامین آب، این سد محل مناسبی برای گردشگران به خصوص علاقه مندان به ماهیگیری می باشد. این سد نیز همانند سد لتیان دارای ماهی های مختلفی برای صید می باشد.

از جمله مشکلاتی که محیط زیست اطراف دریاچه سد ماملو را تهدید می کند، ورود فاضلاب یک شهرک مسکونی و چندین واحد صنعتی به درون آب رودخانه جاجرود و آلودگی این آب که منتهی به سد می شود. پارک ملی خجیر از جمله پارک های طبیعی زیبای اطراف این دریاچه زیبا می باشد. پوشش گیاهی متنوع و در کنار آن رودخانه پر آب جاجرود این مکان را محل مناسبی برای گردشگران و مسافران می کند. بازدید از سد ماملو را حتما به شما پیشنهاد می کنم.


نویسنده

این جاذبه توسط Milad092 ثبت شده است

مشخصات

دریاچه سد ماملو، منطقه زیبای گردشگری

امتیاز کاربران به :

دریاچه سد ماملو، منطقه زیبای گردشگری

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)