header

سد ماملو کجاست؟

توضیحات

سد ماملو 

 آیا میدانید سد ماملو کجاست؟دریاچه سد ماملو  یکی دیگر از جاذبه های طبیعی تهران است  و بر روی رودخانه جاجرود ساخته شده است. این سد در روستای ماملو ساخته شده و آب شرب شهر های مختلفی از جمله پاکدشت، ورامین و جنوب تهران بر عهده دارد. دریاچه این سد زیبادر حدود 3000 متر طول و 800 متر عرض دارد. این سد زیبا در 40 کیلومتری جنوب شرقی شهر تهران قرار دارد.

دریاچه سد ماملو

در واقع هدف از ساخت این سد جمع اوری آب ریز سد لتیان، رودخانه جاجرود و حوزه آبریز جاجرود است. در کنار مصارف شرب، آب این سد دارای مصارف کشاورزی نیز می باشد و بسیاری از زمین های کشاورزی اطراف این منطقه توسط این سد آبیاری می شود. علاوه بر قابلیت های مختلف در تامین آب، این سد محل مناسبی برای گردشگران به خصوص علاقه مندان به ماهیگیری می باشد. این سد نیز همانند سد لتیان دارای ماهی های مختلفی برای صید می باشد.  

اینجا را هم از دست ندهید : دریاچه سد لتیان

 

دریاچه سد ماملو

مشکلات دریاچه سد ماملو

از جمله مشکلاتی که محیط زیست اطراف دریاچه سد ماملو را تهدید می کند، ورود فاضلاب یک شهرک مسکونی و چندین واحد صنعتی به درون آب رودخانه جاجرود و آلودگی این آب که منتهی به سد می شود. پارک ملی خجیر از جمله پارک های طبیعی زیبای اطراف این دریاچه زیبا می باشد.

پوشش گیاهی متنوع و در کنار آن رودخانه پر آب جاجرود این مکان را محل مناسبی برای گردشگران و مسافران می کند. بازدید از سد ماملو را حتما به شما پیشنهاد می کنم.گردشگری 724 همراه شماست. با نصب اپلیکیشن گردشگری 724 با جاذبه های اطراف بیشتر آشنا شوید.

برای مشاهده سایر جاذبه های تهران ، مقاله مربوط به جاهای دیدنی تهران را مطالعه نمایید!

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

دریاچه سد ماملو، منطقه زیبای گردشگری
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
میشه راهنمای کنید چجوری باید رفت سد ماملو چون ایست بازرسی داره راه نمیدن
دریاچه سد ماملو، منطقه زیبای گردشگری
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
سلام راه نمیدن که بری سد ماملو
دریاچه سد ماملو، منطقه زیبای گردشگری
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
سلام سد ماملو ماهیگیری ازاده