plane car building loader animation

روستاهای اطراف بیرجند

divider image
استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 15 کیومتری جنوب شرقی شهر بیرجند - روستای اسفهرود

روستای اسفهرود از روستاهای گردشگری استان خراسان جنوبی و از توابع دهستان باقران می باشد که در 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر بیرجند واقع شده است.

استای خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - روستای خنگ

روستای خنگ از روستاهای استان خراسان جنوبی بوده و در دهستان القورات واقع شده است. این روستا دارای باغات، منازل منحصر به فرد، زمین های کشاورزی آبخیزی و چندین چشمه می باشد، بافت سنتی بکار رفته در روستا آن را به یکی از جذاب ترین روستاهای استان تبدیل کرده است.

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 30 کیلومتری شهر بیرجند

روستای غیوگ در استان خراسان جنوبی، 30کیلومتری شهر بیرجند و در دهستان القورات واقع شده است. این روستا با توجه به سرسبز بودن خود صفایی را به وجود آورده که چشم هر بیننده ای را به خود جلب کرده است. علت نام گذاری روستا به غیوگ این علت است که در قدیم قناتی با نام غیوی وجود داشته و از درون سنگی آب بیرون می آمده است.

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 17 کیلومتری جاده بیرجند به زاهدان.

روستای نوفرست یکی دیگر از روستاهای هدف گردشگری شهرستان بیرجند است. این روستا با قدمت بالایی که دارد یکی از مناطق بکر و سرسبز و از نوادر این استان به حساب می آید. کتیبه ها و سنگ نگاره هایی که در روستا قابل رویت است نشان از قدمت بالای روستا دارد که قدمت بعضی از این آثار به دوره ساسانی برمی گردد. آرامگ

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 98 کیلومتری شهر بیرجند و 50 کیلومتری آرین شهر

روستای میریک از توابع شهرستان بیرجند بوده و در دهستان شاخن واقع شده است. این روستای سرسبز در منطقه ای نیمه کوهستانی قرار گرفته و جمعیتی حدود ۱۰۹۵ نفر (در سال 1385) دارد.

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 70 كیلومتری شهرستان بیرجند

روستای حصارسنگی یکی از روستاهای هدف گردشگری و از توابع شهرستان بیرجند است. این روستا که در دامنه کوه واقع شده است، یکی از روستاهای کوهستانی استان خراسان جنوبی است. مردم روستا بر این باور هستند که نام این روستا نیز از کوهستانی بودن آن نشأت گرفته است.

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 105 کیلومتری شرق شهرستان بیرجند

روستای شاخن از توابع شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی بوده و از روستاهای هدف گردشگری بشمار می آید. با وجود قرار گیری روستا در ناحیه ی گرم و خشک، آن را از جمله روستاهایی که در منطقه ای کوهستانی واقع شده است می توان برشمرد.

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 12 کیلومتری جنوب شهرستان بیرجند- روستای رزگ

روستای رزگ از توابع شهرستان بیرجند است که در 12 کیلومتری جنوب شهر بیرجند قرار دارد. روستایی که در دل کوه ها قرار گرفته است. برای دسترسی به روستا، مسیری آسفالتی موجود در دل کوه ها شما را به بالای کوه هدایت می کند. این منطقه یکی از مناطق هدف کوهپیمایی نیز به شما می رود. مزار موجود رد مجاورت روستا، این

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - کنار روستای شاخنات

روستای بویک یکی دیگر از روستاهای هدف گردشگری در استان خراسان جنوبی است و از توابع دهستان شاخنات می باشد. بویک یکی از روستاهای سرسبزی است که در دل کوه ها واقع شده است.

خراسان جنوبی، جاده بیرجند به زاهدان، 24 کیلومتری بیرجند، روستای خراشاد

روستای خراشاد از توابع شهرستان بیرجند است که در رشته کوه های باقران قرار گرفته است. این روستا که از قدیم به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری شهرت یافته است، در منطقه ای کوهستانی و در دره ای سرسبز و خوش آب و هوا واقع گردیده است.

تاکسی : دارد
آب آشامیدنی : دارد