header

دشت لاله های روستای کندر

  • shahabadi
  • ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ۱۲:۴۱:۱۳
  • 0
  • 0
  • 0

امکان بازدید از لاله‌های کندر دوباره فراهم شد

 

دهیار روستای کندر گفت: با توجه به مباحث مربوط به کرونا، قرار شد بازدید از لاله‌های کندر با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی فراهم باشد.

فرج‌الله پهلوان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره مباحث مربوط به بیماری کرونا و توقف بازدید از لاله‌های کندر، اعلام کرد: در جلسه‌ای که با حضور فرمانداری کرج، بهداشت، بخشداری، راهداری، میراث فرهنگی، دهیاری و شورای کندر و مجری طرح لاله‌های کندر برگزار گردید، قرار شد بازدید از لاله‌های کندر تا آخر این هفته با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی فراهم باشد.

وی تصریح کرد: نظر نماینده بهداشت در این جلسه بر این بود که مباحث مربوط به کرونا شامل فضای باز نمی‌شود و با توجه به برگزاری این جشنواره در فضای باز، امکان بازدید از لاله‌ها فراهم شد.

پهلوان در خصوص مسائل و مشکلات ترافیکی و مسیر منتهی به دشت لاله‌ها هم گفت: با پیشنهاد راهداری و راهور، احتمالاً برای سال آینده مسیر قدیم کندر برای دسترسی به دشت لاله‌ها اصلاح و بهسازی شود.


دشت لاله های کندور

برای تماشای جشنی از لاله های رنگارنگ به استان البرز و شهر کرج سفر کنید. برای اولین بار در فصل بهار مردم روستای کندر، پیاز گل لاله به تعداد دو میلیون و صد هزار پیاز در مساحتی به مقدار 5.3 هکتار کاشته اند.

دشت لاله های روستای کندور

 

دشت لاله های روستای کندور به عنوان یک منطقه گردشگری در استان البرز شناخته شده است. گل های لاله در منطقه کندر گردشگران و علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است. این روستا با رشته کوه البرز محصور شده است.روستای کندر را میتوان به عنوان یکی از بهترین و زیباترین مکان های طبیعی استان البرز دانست که  گردشی بسیار لذت بخش برایتان به همراه خواهد داشت. 

 

دشت لاله های روستای کندور

کندر جاذبه های گردشگری زیادی دارد. چشمه آب معدنی که آب بسیار گوارایی دارد یکی از این جاذبه هاست.چشمه ای دیگر نیز در روستای کندر وجود دارد به نام بالا محل معروف است.در زمان گذشته فقط خانم ها می توانستند از چشمه آب بیاورند. به خاطر اعتقاداتی که در قدیم داشتند اگر آقایی قرار بود آب از چشمه بردارد ، حتماْ باید خانمی را همراه خود به سر چشمه می برد. گویش مردم روستای کندر شبیه به گویش مازنی است. 

دشت لاله های روستای کندور

با توجه به شرایط فعلی و بیماری کرونا، این منطقه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کرده است. در صورتی که میخواهید به این روستا سفر کنید باید به سمت شمال شرقی کرج حرکت کنید. این روستا حدود 6 کیلومتر با شهرستان کرج فاصله دارد. از مهمترین باغات میوه  روستا میتوان به گیلاس و گلابی اشاره نمود. برای استفاده از این محصولات طبیعی بهتر است در ابتدای تابستان و یا در فصل بهار به سمت این روستا سفر کنید. برای دیدن بهترین جاذبه های طبیعت ایران در هر فصل با گردشگری724 همراه باشید.

دشت لاله های روستای کندور