header

روستای کندر

توضیحات

روستای کندر یکی از اماکن تفریحی شهر تاریخی  کرج است . این روستا را میتوان به عنوان یکی از بهترین اماکن گردشگری استان البرز دانست که دارای طبیعت بسیار دیدنی می باشد. از مهمترین ویژگی های طبیعی این روستا میتوان به گلستان های طبیعی و دشت لاله های روستای کندر که در اطراف این روستا به وجود آمده است اشاره نمود . دشت لاله های کندر بسیار زیبا بوده و میتواند سوژه ای بسیار مناسب برای کسانی باشد که به عکاسی علاقه مندند.

 

روستای کندر

در صورتی که میخواهید به این روستا سفر کنید باید به سمت شمال شرقی کرج حرکت کنید. این روستا حدود 6 کیلومتر با شهرستان کرج فاصله دارد. از مهمترین باغات میوه  روستا میتوان به گیلاس و گلابی اشاره نمود. برای استفاده از این محصولات طبیعی بهتر است در ابتدای تابستان و یا در فصل بهار به سمت این روستا سفر کنید.

 کندر به نام کهن دور نیز خوانده می شود. نام کهن دور برای روستا به دلیل دارابودن اشیا قدیمی مانند سفال و ساروج که به دوره قاجار و صفویه  برمی گردد . از دلایل دیگر نام کهن دور میتوان به این مورد نیز اشاره کرد ، روستای کندور  به امامزاده داود راه دارد. فاصله کندر تا امامزاده داود 6 ساعت می باشد.

 شغل مردم روستای کندر کشاورزی است و از مهمترین محصولات می توان به گندم، جو و عدس اشاره کرد. در گذشته شغل اصلی زنان روستا، قالیبافی بوده است که اکنون دیگر به دلیل گرانی پشم، قالی بافی رونق ندارد.شاید 3 یا 4 دار قالی در روستا وجود داشته باشد.در صورتی که میخواهید منطقه ای بکر را برای طی کردن تعطیلات انتخاب کنید که علاوه بر هزینه پایین سفر بسیار خوش آب و هوا و خلوت باشد ، روستای کندر میتواند گزینه ای کاملا مناسب برای شما به شمار رود.

کسانی که در پایتخت زندگی میکنند میتوانند برای دوری از شلوغی و گردشی چند ساعته به روستاهای اطراف کرج بروند. این روستا دارای  آب و هوای مطلوب  بوده و از بهترین مکان های گردش کوتاه مدت ، برای ساکنین پایتخت به خصوص در زمستان ها به شمار می آید.روستای  کندر به دلیل نزدیکی به کرج و پایتخت به یکی از اصلی ترین تفرجگاه های این دو شهر تبدیل شده است.

این روستا با رشته کوه البرز محصور شده است.روستای کندر را میتوان به عنوان یکی از بهترین و زیباترین مکان های طبیعی استان البرز دانست که  گردشی بسیار لذت بخش برایتان به همراه خواهد داشت. کندر جاذبه های گردشگری زیادی دارد. چشمه آب معدنی که آب بسیار گوارایی دارد یکی از این جاذبه هاست.  چشمه ای دیگر نیز در روستای کندر وجود دارد به نام بالا محل معروف است.

روستای کندر

در زمان گذشته فقط خانم ها می توانستند از چشمه آب بیاورند. به خاطر اعتقاداتی که در قدیم داشتند اگر آقایی قرار بود آب از چشمه بردارد ، حتماْ باید خانمی را همراه خود به سر چشمه می برد. گویش مردم روستای کندر شبیه به گویش مازنی است. گونه های گیاهی روستا نیز شامل : گون ، تیخک، شکر الاله و همچنین درخت ته که اهالی روستا معتقدند از محکم ترین چوبهای دنیاست. همچنین از کوههای معروف اطراف روستای کندر می توان به :کوه کی خسرو، کوه عمر کوشان، کوه لیزبه دلیل شیب تند به این نام معروف است، کوه سیاه کمر و کوه قبله اشاره نمود. 

بعد از بازدید و لذت عکاسی از دشت لاله های کندر می توانید از دیگر جاذبه های اطراف استان البرز نیز مانند :‌ کاخ مروارید، معماری منحصر بفرد به شکل صدف ، روستای برغان و روستای جزینان دیدن فرمایید.

گردشگری724 همراه شماست. با نصب اپلیکیشن گردشگری 724 با جاذبه های اطراف این منطقه  آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید.smiley

موقعیت نزدیکترین جاذبه های البرز روی نقشه