پل طبیعت تهران کجاست؟

پل طبیعت یکی از جاذبه های دیدنی استان تهران به شمار می رود که بر روی بزرگراه مدرس ساخته شده است و دو پارک طالقانی و آب و آتش را بهم وصل می کند. این پل زیبا که بین 4 بزرگراه حقانی، همت، مدرس و رسالت قرار گرفته است مدرن ترین نماد شهر تهران محسوب می شود که با المان های معماری سنتی ایران همچون پل خواجه برگرفته شده است.

این اقامتگاه نزدیک را از دست ندهید: اقامتگاه بوگردی لزور

طراحان پل طبیعت تهران

پل طبیعت تهران که توسط دو تن از معماران برجسته کشور به نام های لیلا عراقیان و علی رضا بهزادی ساخته شده است  به خاطر ویژگی های بی نظیری که در ساخت آن به کار گرفته شده بود برنده چندین جایزه شده است که می توان به دریافت جایزه بین المللی خشت طلایی و برترین پل ایران در سال 1393 و دریافت جایزه آقاخان در سال 2016 اشاره کرد. پل طبیعت که از جابه های مهم استان تهران به شمار می رود همه روزه مورد استقبال گرم گردشگران قرار می گیرد.

ارتفاع پل طبیعت تهران

پل طبیعت در سه طبقه ساخته شده است و مساحت حدود 7000متر مربع را به خود اختصاص داده است طول آن به 300 متر می رسد و عرض آن از 6 متر تا 13 متر متغیر است همچنین از 4 دهانه برخوردار است که از شرق به غرب 68 متر، 94 متر، 68 متر و در نهایت 39 متر است.

پل طبیعت اولین پل پیاده روی در کشور، پل طبیعت یکی از جاذبه های دیدنی استان تهران به شمار می رود

 

رستوران های پل طبیعت تهران

طبقه اول آن با داشتن نیمکت های زیاد محل مناسبی برای نشستن وگذراندن لحظات خوش است ، طبقه دوم آن برای پیاده روی، دوچرخه سواری و کالسکه سواری طراحی شده است در طبقه سوم با وجود رستوران ها و کافی شاپ های فراوان محل مناسبی برای شکم گردی تبدیل شده است. رستوران های معروف پل طبیعت شامل رستوران ملل، فودکورت راه چوبی و فوت کورت پل طبیعت می شود این رستوران ها علاوه بر ارائه انواع غذاها نوشیدنی های دلچسبی را هم ارائه می کنند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید! روستای کندر کرج

گنبد مینا پل طبیعت تهران

سراسر پل طبیعت از  14000قطعه فولاد ساخته شده است که بر روی سه پایه قرار گرفته اند و برای اتصال فولاد ها بهم تقریبا 102 کیلومتر جوشکاری شده است آنچه قابل ذکر است مسیر های پیچ در پیچ آن است که بر جذابیت پل طبیعت اضافه کرده است. در طول این مسیر ها که می توان صحنه های جالبی را مشاهده کرد، یک گنبد آبی زیبا وجود دارد که به گنبد مینا پل طبیعت شهره است این گنبد که بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه است در ابتدای پارک آب و آتش قرار دارد و از سال 1387 تا سال 1393 با معماری اصیل ایرانی اسلامی ساخته شده است که اطلاعات دقیق و بروزی را در مورد علوم آسمانی مثل علم نجوم ، سیارات و کهکشان و سایر علوم دیگر مانند شیمی، فیزیک و زمین شناسی را در اختیار همگان قرار می دهد .

هزینه ورودی پل طبیعت تهران

پل طبیعت که با ایده پیاده روی ساخته شده است اولین پل غیر خودرویی ایران است که همه روزه  از ساعت 6 صبح تا 12 شب آماده پذیرای بازدیدکنندگان بی شماری قرار می گیرد و برای ورود به آن هیچ گونه هزینه ای از بابت ورودی دریافت نمی شود. پل طبیعت این فرصت را به علاقه مندان داده است تا بتوانند علاوه بر وسایل حمل و نقل عمومی از وسیله شخصی نیز استفاده کنند، گردشگرانی که قصد استفاده از وسیله شخصی را دارند می توانند از طریق پارک طالقانی و هم از طریق پارک آب و آتش به این جاذبه بی نظیر برسند اما برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید از ایستگاه شهید حقانی (ایستگاه مترو پارک طالقانی )استفاده کرد سپس با پنج دقیقه پیاده روی پل زیبای طبیعت را می توان دید.