جاهای تفریحی مشهد در کنار حرم امام رضا مشهد را به یکی از جاذبه های توریستی تبدیل کرده است همچنین جاهای تفریحی مشهد در ماندگاری زائران نقش به سزایی داشته است. جاهای تفریحی مشهد که بسیار متنوع هست شامل طبیعت بکر، شهربازی ها ، شکم گردی ها و.. می شود. اگر استان مشهد را برای گردشگری انتخاب کرده اید می توانید با مطالعه جاهای دیدنی مشهد در گردشگری 724 از لحظات خود نهایت لذت را ببرید.

جاهای تفریحی مشهد در زمستان
1- روستای زشک مشهد

از جاهای تفریحی مشهد می توان به روستای زشک اشاره کرد که در 20 کیلومتری مشهد واقع شده است. روستای زشک که از مناطق دیدنی مشهد محسوب می شود در جنوب شرقی رشته کوه بینالود و در سرچشمه دره شاندیز قرار دارد و از آب و هوای فوق العاده برخوردار است که در تمام فصول به خصوص در فصل زمستان از زیبایی محصورکننده ای برخوردار است.

2- پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

برای اینکه از جاهای تفریحی مشهد در زمستان لذت ببرید می توانید به پارک جنگلی وکیل آباد بروید. پارک جنگلی وکیل آباد که در زمره مکان های دیدنی مشهد به شمار می رود در 8 کیلومتری شمال غربی مشهد واقع شده است که در حدود 70 هکتار را به خود اختصاص داده است. پارک جنگلی وکیل آباد با داشتن درختان کهن سال، رودخانه و باغ وحش یکی از بهترین اماکن دیدنی مشهد می باشد که همه روزه علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند.

3- پارک طبیعی هفت حوض

این پارک زیبا که یکی از جاهای دیدنی مشهد محسوب می شود در 7 کیلومتری جنوب شرقی مشهد و در بین کوه های خلج  قرار دارد. پارک طبیعی هفت حوض که یکی از جاهای تفریحی مشهد هست 570 هکتار را در بر گرفته است و هفت حوض دارد که در نهایت زیبایی کنار هم قرار گرفته اند و در زمستان ها به یک جاذبه ی توریستی تبدیل شده است.

4-  باغ پرندگان سپاد

یکی از پر طرفدار ترین جاهای تفریحی مشهد باغ پرندگان هست که انواع پرنده های نادر و کمیاب را درخود جای داده است و رتبه دوم پربازدیدترین مکان های تفریحی مشهد را به خود اختصاص داده است.

5- غار مغان

یکی از جاهای تاریخی مشهد در زمستان غار مغان هست که قدمت بسیار زیادی دادر و طبق اسناد کشف شده دیرینگی آن از رشته کوه های البرز و دماوند بیشتر هست و در زمستان ها یکی از مقاصد غارنوردان حرفه ای می باشد.

6- شهربازی ملت

شهربازی ملت که از مکان های تفریحی مشهد می باشد از امکانات تفریحی به روزی برخوردار هست و برای تمامی سنین امکانات تفریحی دارد.

جاهای تفریحی مشهد برای نوجوانان
 

مشهد علاوه بر  اینکه برای زائران امکانات و اماکن زیارتی بسیاری دارد برای نوجوانان و خانواده ها و حتی کودکان هم جاهای تفریحی زیادی دارد که همه اینا کنارهم مشهد را به یکی از شهرهای زیارتی و توریستی تبدیل کرده است.
از جاهای تفریحی مشهد برای نوجوانان می توان به پارک ها، شهربازی ها، پیست های دوچرخه سواری، پیست موتور کراس، باشگاه پینت بال ، باشگاه های سوارکاری، استخر و پارک های آبی مشهد، سرزمین موج های آبی، کلوپ سرزمین سلامت، موج های خروشان، سینماهای مشهد و از همه مهم ترمراکز خرید مشهد که به عنوان یک تفریح و سرگرمی برای نوجوانان و به خصوص بانوان می باشد، قدم زدن در خیابان معروف مشهد از قبیل سی تیر، نواب صفوی، بولوار  طبرسی، پنجراه، احمد آباد و...، و در آخر شکم گردی بعد تفریح ها و یا خرید که مورد پسند تمامی سنین اشاره کرد.

جاهی تفریحی مشهد در شب


1- حرم مطهر امام رضا

حرم امام رضا

حرم امام رضا که در طول شبانه روز زائران زیادی را به خود جذب می کند در شب حال و هوای دیگری دارد و زائران می توانند علاوه بر زیارت حرم از جاهای دیدنی دیگر حرم مثل مسجد گوهر شاد، مدرسه تاریخی و ساعت تاریخی دیدن کنند.

2- پارک ها
یکی دیگر از مکان های تفریحی مشهد پارک ها هست و برای کسانی که قصد شبگردی و تفریح در شب را دارند بهترین مقصد است. در بین تمامی پارک ها می توان به پارک ملت اشاره کرد . این پارک که یکی از اماکن دیدنی مشهد هم هست با داشتن درختان تنومند و مناطق سرسبز شلوغ ترین پارک مشهد محسوب می شود.

3- طرقبه
یکی از جاهای تفریحی مشهد طرقبه می باشد که در شب ها برای دورهمی ها و صرف غذا مورد پسند علاقه مندان قرار می گیرد و به خاطر رستوران ها و غذاخوری هایی که در بین درختان قرار گرفته است به یکی از محبوب ترین مناطق دیدنی مشهد تبدیل شده است.

4- بام مشهد
یکی از مقاصد شبگردی بام مشهد هست که در ارتفاع بالاتری از شهر قرار گرفته است و به عنوان یکی از جاهای تفریحی مشهد پاتوق های شبانه دوستانه و دورهمی خانوادگی در نظر گرفته شده است.

5- شکم گردی در مشهد
شکم گردی که یکی از محبوب ترین جاهای تفریحی مشهد هست شامل فست فود، رستوران و کافه ها می شود و برای گذراندن لحظات خوش مورد پسند عامه مردم می باشد.

جاهای تفریحی مشهد در نزدیکی حرم

جاهای تفریحی مشهد در نزدیکی حرم به دو دسته تقسیم می شوند که برخی شامل اماکن مذهبی با قدمت زیاد و گروه دیگر مربوط به پارک ها می شوند.
1- مسجد گوهر شاد، گنبد سبز، مسجد 72 تن، آرامگاه پیرپالاندوز و کلیسای مسروپ از اماکن دیدنی مشهد در نزدیکی حرم هستند.
2- کوهسنگی مشهد، پارک وکیل آباد، چالیدره، طرقبه، پارک ملت، شاندیز مشهد، سرزمین موج های آبی، باغ نادری، حمام مهدی قلی و موزه استان قدس رضوی از دیگر جاهای تفریحی مشهد می باشند.

کوهسنگی مشهد

جاهای تفریحی مشهد در بهار

از بهترین جاهای تفریحی مشهد در بهار می توان به باغ پرندگان، شهر بازی ملت، پارک وکیل آباد، دهکده ییلاقی شاندیز، طرقبه و سد چالیدره اشاره کرد که در بهار مملو از زیبایی های محصور کننده ای می شوند اما اگر به دنبال جاهای دیدنی مشهد هستید می توانید سری به موزه نان مشهد، موزه نادری، آرامگاه فردوسی، حمام مهدی قلی بیک و پارک علمی بازیما بزنید و با معروف ترین جاهای تفریحی مشهد آشنا شوید.

گردشگری 724 در این مقاله به معرفی تمامی جاهای تفریحی مشهد پرداخته است و شما در صورت سفر و یا تفریح در مشهد می توانید با مطالعه جاهای دیدنی مشهد لحظاتی خوشی را برای خود رقم بزنید و نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید