header

کوه سبزپوشان

توضیحات

یکی از ارتفاعات اطراف شهر شیراز که در فاصله  18 کیلومتری این شهر و در ضلع جنوب شرقی آن واقع شده کوه سبزپوشان است. این کوه در نزدیکی روستای زیبای کوشک بیدک و مشرف به آن قرار دارد. برای رسیدن به روستای کوشک بیدک و دستیابی به این کوه زیبا می توانید قبل از رسیدن به پلیس راه فسا وارد جاده نیروگاه سیکل ترکیبی شده و پس از عبور از روستای ظفرآباد به روستای کوشک بیدک برسید. امامزاده سید اسحاق(ع) که در بین بومیان به امامزاده سبزپوشان نیز شهره است در ارتفاعات کوه سبزپوشان و در دل یک غار  در دامه کوه سبزپوشان قرار دارد. این زیارتگاه که به شکل یک تکیه است در واقع یک غار مصنوعی دست کند است و سنگ قبری به تاریخ 205 ه.ق در میان آن به چشم می خورد.

 اطراف امامزاده با انبوه درختان انجیر پوشانده شده که چشم انداز زیبایی را ایجاد می کند. اگر قصد پیمودن کوه سبزپوشان را داشته باشید در طی مسیر چشم اندازهای زیبایی را خواهید دید. انواع گیاهان و گلهای خودرو و طبیعی و انبوه گیاهان دارویی که در کنار درختان جنگلی چشم انداز متفاوتی را در دامان سبزپوشان به وجود آورده اند. بادام وحشی، نسترن، مرزنجوش، بنه، لاله و انواع و اقسام گیاهانی که محیط بسیار چشم نوازی را فراهم آورده اند. در فصل بهار دشت های دامان کوه سبزپوشان در نزدیکی روستای کوشک بیدک به انواع لاله های واژگون به زیبایی آراسته می شود و فرشی سرخ رنگ بر دامان کوه پهن  می شود. دردل کوه نیز غارها و چشمه های متعدی به چشم می خورد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید! دریاچه مهارلو

حرکت آب چشمه ها بر سینه کوه سبب پیدایش آبشارهای کوچکی در طی میسر می شود. در درون غاری کوچک چشمه ای با آب زلال از دل زمین می جوشد که آب آن برای شرب مناسب است. برخی از چشمه ها در دامان کوه از باقی چشمه ها پرآب ترند  و محیط اطرافشان سرسبزتر است. در مسیر کوهپیمایی استراحتگا هایی ساده نیز تعیه شده است که می توانید لحظاتی به استراحت بپردازید و بعد به مسیرتان ادامه دهید. کوه سبزپوشان یکی از محبوب ترین ارتفاعات شهر شیراز است که مورد علاقه کوهنوردان و گروه های طبیعتگردی است و به دلیل داشتن طبیعت بکر و آب و هوای مطوب بسیاری از خانوارهای شیرازی برای گذران تعطیلات خود را به دامان سبزپوشان می رسانند.

یکی دیگر از جاذبه های نزدیک به کوه سبزپوشان چشمه پیربناب در 4 کیلومتری سبزپوشان است. چشمه در محاصه درختان انجیر و چنار قرار گرفته و در نزدیکی آن مقبره ای با قدمت بیش از 1000 سال قراردارد که به پیربنو شهره است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های فارس روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟