کوه سبزپوشان شیراز

کوه سبزه پوشان یکی از جاهای دیدنی شیراز است ،که گردشگران زیادی را به خود جلب کرده ،که در 18 کیلومتری شهر و ضلع جنوب شرقی آن است . این کوه در مجاورت روستای زیبای کوشک بیدک واقع شده ومشرف به آن است . برای رسیدن به کوشک بیدک ، از رسیدن به پلیس راه وارد جاده نیروگاه سیکل شده وپس از رد کردن روستای ظفرآباد به روستای کوشک بیدک رسید . 

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : آرامگاه شاه داعی الله شیراز 

 

نمایی زیبا از کوه سبزپوشان شیراز

امامزاده سبزپوشان

امامزاده سید اسحاق(ع) که در بین بومیان به امامزاده سبزپوشان نیز شهره است در ارتفاعات کوه سبزپوشان و در دل یک غار  در دامه کوه سبزپوشان قرار دارد. این زیارتگاه که به شکل یک تکیه است در واقع یک غار مصنوعی دست کند است و سنگ قبری به تاریخ 205 ه.ق در میان آن به چشم می خورد.اطراف امامزاده سبزپوشان با انبوه درختان انجیر پوشانده شده که چشم انداز زیبایی را ایجاد می کند.

اگر قصد پیمودن کوه سبزپوشان را داشته باشید در طی مسیر چشم اندازهای زیبایی را خواهید دید. انواع گیاهان و گلهای خودرو و طبیعی و انبوه گیاهان دارویی که در کنار درختان جنگلی چشم انداز متفاوتی را در دامان سبزپوشان به وجود آورده اند. بادام وحشی، نسترن، مرزنجوش، بنه، لاله و انواع و اقسام گیاهانی که محیط بسیار چشم نوازی را فراهم آورده اند. در فصل بهار دشت های دامان کوه سبزپوشان در نزدیکی روستای کوشک بیدک به انواع لاله های واژگون به زیبایی آراسته می شود و فرشی سرخ رنگ بر دامان کوه پهن می شود. دردل کوه نیز غارها و چشمه های متعدی به چشم می خورد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : دریاچه مهارلو شیراز

غار کوه سبز

حرکت آب چشمه ها بر سینه کوه سبب پیدایش آبشارهای کوچکی در طی میسر می شود. در درون غاری کوچک به نام غار کوه سبز چشمه ای با آب زلال از دل زمین می جوشد که آب آن برای شرب مناسب است. برخی از چشمه ها در دامان کوه از باقی چشمه ها پرآب ترند  و محیط اطرافشان سرسبزتر است. در مسیر کوهپیمایی استراحتگا هایی ساده نیز تعیه شده است که می توانید لحظاتی به استراحت بپردازید و بعد به مسیرتان ادامه دهید. کوه سبزپوشان یکی از محبوب ترین ارتفاعات شهر شیراز است که مورد علاقه کوهنوردان و گروه های طبیعتگردی است و به دلیل داشتن طبیعت بکر و آب و هوای مطوب بسیاری از خانوارهای شیرازی برای گذران تعطیلات خود را به دامان سبزپوشان می رسانند.

کوه سبزپوشان شیراز درفصل  پاییز

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی شیراز در نزدیکی کوه سبزپوشان چشمه پیربناب در 4 کیلومتری سبزپوشان است. چشمه در محاصه درختان انجیر و چنار قرار گرفته و در نزدیکی آن مقبره ای با قدمت بیش از 1000 سال قراردارد که به پیربنو شهره است.

گردشگری 724: ما خوشحال خواهیم شد اگر شما تجربه خود را از سفر به این جاذبه دیدنی و جذاب در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم