plane car building loader animation

جاذبه های طبیعی شیراز

divider image
استان فارس، شهرستان شیراز، انتهای خیابان عفیف آباد، باغ و موزه عفیف آباد

باغ و موزه عفیف آباد یکی از مراکز تفریحی تاریخی استان فارس که در دوره حکومت ناصرالدین شاه به درخواست میرزا علی محمدخان دوم در سال 1284 ه.ق در عفیف آباد کنونی ساخته شد.

سرویس بهداشتی : دارد
استخر : دارد
استان فارس، شهر شیراز، خیابان ارم، باغ و موزه ارم

مجموعه باغ و موزه ارم یکی از 9 باغ ایرانی در فهرست آثار جهانی یونسکو می باشد باغ و موزه ارم در قسمت شمال غربی شیراز در فاصله اندکی از ارتفاعات شمالی باباکوهی قرارگرفته است.

مترو : دارد
اتوبوس : دارد
استان فارس، شهر شیراز، بلوار بوستان، منطقه سعدیه جنوبی، بلوار هفت تنان، خیابان نارنجستان، باغ دلگشا

یکی از کهن ترین باغ های شیراز باغ زیبای دلگشا است.بر اساس شواهد و کهن دژ که آثاری از دوره ساسانی در آن دیده شده قدمت باغ دلگشا را به آن زمان نسبت می دهند.

استان فارس، شهر شیراز، بلوار هفت تنان، روبروی خیابان چهل مقام، باغ و موزه هفت تن (موزه سنگ های تاریخی)

باغ موزه سنگ هفت تنان شیراز روبروی خیابان چهل مقام واقع شده است. این باغ و موزه جز کهن ترین آثار تاریخی در شیراز می باشد که قدمت آن به چند سده قبل از دوره زندیه برمیگردد.

استان فارس، شهر شیراز، بلوار دکتر حسابی، روبرو گلدشت حافظ، باغ پرندگان شیراز

اوایل شهریور ماه سال 1388 (همزمان با هفته دولت) بود که با تلاش عده ای اولین باغ پرندگان استان فارس گفته شود تاسیس شد.

فارس، شیراز، ابتدای جاده شیراز - اصفهان، دامنه کوه صبوی، تنگ الله اکبر

آرامگاه خواجوی کرمانی در کجاست؟ مقبره خواجوی کرمانی در نزدیکی دروازه قرآن و در تنگ الله اکبر شیراز قرار گرفته است. این آرامگاه در سال 1315 هجری شمسی ساخته شده است.

استان فارس، شیراز، خیابان حافظ

باغ جهان نما یکی از باغ های قدیمی شهر شیراز است که در مجاورت حافظیه قرار گرفته است. از این باغ زیبا در سفرنامه بسیاری از سیاحان و گردشگران داخلی و خارجی نام برده شده است.

استان فارس، شهرستان شیراز، بلوار بعثت، مجاورت پارک بعثت، باغ هنر ایرانی اسلامی

باغ هنر شیراز یکی از خلاقانه ترین باغ های شیراز است که به همت شهرداری شیراز، حدود 4 سال پیش،فاز اول آن در سال 1394 با مساحت 6500 متر مربع و هزینه ای بالغ بر 52 میلیار در کنار 80 پروژه دیگر به بهره برداری رسید.

استان فارس، شهر شیراز، ابتدای ورودی غربی شیراز، بلوار امیرکبیر، باغ جنت

جنت از باغ های قدیمی وسنتی شیراز است که از قدمت بالایی برخوردار است و قدمت آن به دوره قاجاریه می رسد. درختان بلند و تنونمند کاج و سرو گویای این قدمت هستند. و وجود این درختان است که جنت را شبیه به باغ ارم کرده است. با اینکه باغ از گذشته تا امروز مرمت شده و از حالت اولیه تغییر کرده اما باز زیبایی خاص خودش را از دست نداده است. جنت در ورودی غربی شیراز در بلوار امیر کبیر (در صحرای کشن سابق ابتدای جاده شیراز) با وسعت کلی 54 هکتار که تنها 27 هکتار آن قابل بازدید و در اختیار شهرداری می باشد، واقع شده است. در گذشته عمارتی در باغ جنت وجود داشته که از بناهای حاج میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک بوده است. عمارت مشیرالملک با توجه به قدمت بالا، به مرور زمان طی سالها از بین رفته است. شهرداری برای بهسازی باغ هزینه قابل توجهی به ارزش 12 میلیارد ریال را پرداخت کرده که این مبلغ صرف زیبا سازی 11 هکتار از باغ شده علاوه بر آن جهت رفاه حال معلولان و افراد ناتوان باغ مجهز شده است. از ویژگی های دیگر جنت پیست دوچرخه سواری برای علاقمندان به این ورزش جذاب، است. همچنین آبنماهای متعدد، درختانی که با فاصله منظم از هم قرار گرفته و استخر ساخته شده، به زیبایی مکان افزوده است.

استان فارس، شهرستان شیراز، منطقه کوهمره سرخی، روستای رمقان

کوهمره سرخی، لذت بی نهایت دیدار از جنگل های انبوه و کهنسال، رودخانه های جوشان، صدای پرندگان و حرکت خرامان آب بر بسترزمین آن را متمایز کرده.