plane car building loader animation

جاهای تفریحی شیراز

divider image
استان فارس، شهر شیراز، در قله کوه های شرقی دروازه قرآن

گهواره دید یک مکان دیدنی دور از هیاهوی شهر است. عضدالدوله در دوره دیلمیان پس از ساخت دروازه قرآن، گهواره دید را در قله کوه های شرقی دروازه قرآن به نام کوه چهل مقام بنا کرد.

استان فارس، شهر شیراز، بلوار دکتر حسابی، روبرو گلدشت حافظ، باغ پرندگان شیراز

اوایل شهریور ماه سال 1388 (همزمان با هفته دولت) بود که با تلاش عده ای اولین باغ پرندگان استان فارس گفته شود تاسیس شد.

استان فارس، شهرستان شیراز، بلوار بعثت، مجاورت پارک بعثت، باغ هنر ایرانی اسلامی

باغ هنر شیراز یکی از خلاقانه ترین باغ های شیراز است که به همت شهرداری شیراز، حدود 4 سال پیش،فاز اول آن در سال 1394 با مساحت 6500 متر مربع و هزینه ای بالغ بر 52 میلیار در کنار 80 پروژه دیگر به بهره برداری رسید.

استان فارس، شهرستان شیراز، منطقه کوهمره سرخی، روستای رمقان

کوهمره سرخی، لذت بی نهایت دیدار از جنگل های انبوه و کهنسال، رودخانه های جوشان، صدای پرندگان و حرکت خرامان آب بر بسترزمین آن را متمایز کرده.

استان فارس، 60 کیلومتری شهر شیراز، روستای خارگان، چشمه خارگان

چشمه خارگان شیراز یکی از تفرجگاه های محبوب استان فارس بوده که چشمه های آب روان، انبوه درختان و هوای مطبوع و مفرح آن، موج گشته که یکی از قطب های گردشگری ایران شود.

استان فارس، 60 کیلومتری شیراز ، جاده کازرون _ شیراز

دشت ارژن یا ارجن یا ارزن از جاذبه های استان فارس در کنار ارتفاعات جنوبی زاگراس که بین دو شهر شیراز و کازرون قرار گرفته و از تفرجگاه های محبوب اهالی شیراز محسوب می شود

استان فارس، شیراز، بیست کیلومتری جاده شیراز به فسا

دریاچه مهارلو یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان فارس بوده که رنگ قرمز آب های آن در کنار طبیعت مسحور کننده اش، چشم را خیره می کند.

استان فارس، شیراز، بلوار بوستان، پارک کوهستان

پارک قلعه بندر یکی از پارک های تازه تاسیس و زیبای شهر شیراز است که در دامنه کوه فهندژ و در نزدیکی آرامگاه سعدی در محله سعدیه قرار دارد.

استان فارس، شیراز، تقاطع خیابان لطفعلی خان زند و طالقانی به سمت بازار وکیل

بازار مشیر یکی از بازارهای تاریخی شهر شیراز است که در دوره قاجار ساخته شده است. این بازار زیبا در حد فاصل دو بازار تاریخی وکیل و اردوبازار قرار گرفته است.

استان فارس، شیراز، تقاطع خیابان لطفعلی خان زند و طالقانی به سمت بازار وکیل، محله درب شاهزاده

بازار مسگرها یکی دیگر از بازارهای قدیمی شهر شیراز است که روزگاری پر از حجره های مسگران اصیل شیرازی بوده است. این بازار در محله درب شاهزاده قرار گرفته است.