header

کتابخانه ملی کرمان

توضیحات

از آثار دوران پهلوی اول در شهر کرمان میتوان به کتابخانه ملی این شهر( کارخانه ریسندگی خورشید قدیم ) که به دست محمد علی راوری ( معمار) سخته شده  اشاره کرد که در تاریخ 1378/6/30 با شماره ثبت 2419 در فهرست آثار ملی جای گرفت و در مقابل باغ ملی کرمان بنا شده است .

فضای اطراف کتابخانه ملی  که ساختمانی یک طبقه ی آجری نیز می باشد  را فضایی سرسبز وزیبا فرا گرفته است . در این محیط درختان سر به فلک کشیده سرو و نیز حوض آب و آبنما های داخل آن باعث زیبای چند برابری نیز شده است .

در بنای کتابخانه ملی نیز هنوز میتوان سبک و سیاق قدیمی را مشاهده کرد  که از جمله آنها می توان به نوع در ها وپنجره ها، تزئینات آجر کاری، کاشی های معرق،  و ... اشاره کرد . 

در این کتابخانه 121 هزار جلد کتاب موجود می باشد و 30 نفر کتابدار در حال انجام وظیفه می باشند.

کتابخانه ملی نیز  از چندین قسمت مختلف تشکیل شده است که از جمله آنها می توان به پذیرش، خدمات فنی، مرجع،نسخه های خطی و چاپ سنگی، منابع دیداری، شنیداری، کرمان شناسی، نمایشگاه تازه های کتاب، کتابخانه نابینایان، کتابخانه کودک، کتابخانه تخصصی دفاع مقدس، بخش جستو جوی کتاب و سالن مطالعه اشاره کرد. 

سالن مطالعه این کتابخانه به صورت شبانه روزی،بخش امانت از ساعت 7صبح الی12 شب، بخش پذیرش، نمایشگاه تازه های کتاب، مرجع و دفاع مقدس از ساعت 7 صبح الی 7:30 شب و بخش خدمات فنی و کتابخانه نابینایان از ساعت 7صبح الی 2 ظهرمی باشد.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    سرویس بهداشتی :
    دارد
    آب آشامیدنی :
    دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های کرمان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟