header

پارک ژوراسیک

توضیحات

دنیای از دایناسورها در پارک ژوراسیک 

یکی از زیباترین و جذاب ترین مکان های دیدنی تهران،  پارک ژوراسیک است که مجموعه ای از حیوانات کمیاب تاریخ از جمله دایناسورها را در یک مکان گرد آوری کرده که در حال حاضر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است . پارک ژوراسیک علاوه بر اینکه یک مکان تفریحی برای همه ی سنین افراد محسوب می شود، فرصت مناسبی است که یک روز خوب را در کنار خانواده بگذرانیم  و هم از زیبایی های آن لذت ببریم و هم با حیوانات کمیاب و تاریخی آشنا شویم .

پارک ژوراسیک کجاست ؟ 

پارک ژوراسیک مکان جذابی برای تماشای اتفاقات 60 میلیون سال قبل است. این پارک که در استان تهران درسعادت آباد و در میدان بهرود در بلوار شقایق پایین تر از پارک پرواز واقع شده است یک پارک منحصربه فرد برای تمامی سنین است. ژوراسیک نامی است که از روی یک رمان بر روی این پارک گذاشته شده است  این رمان توسط مایکل کرایکتون نویسنده آمریکایی نوشته شده است که بعدها از روی آن فیلمی ساخته شد و کلمه ژوراسیک یک نام انحصاری برای زمانی شد که هیچ انسانی روی کره زمین پا نگذاشته بود و این جهان متعلق به حیوانات عظیم الجثه به نام دایناسورها بود.

عکس پارک ژوراسیک
پارک ژوراسیک در سال 1393افتتاح شد و مساحت حدود30 هزار متر مربع  را به خود اختصاص داده است که به یکی از محبوب ترین پارک ها برای شناختن دایناسورها تبدیل شده است. این حیوانات که بر اثر انفجار آتش فشان به طور کامل منقرض شدند هم اکنون از آنها غیر از تعدادی فسیل چیزی باقی نمانده است به همین جهت در پارک ژوراسیک سعی شده است تا محیطی شبیه آن زمان را ایجاد کنند در این پارک می توان گونه هایی از دایناسورهای گیاه خوار و گوشت خوار به شکل ماکت متحرک همراه با صداهای واقعی  را مشاهده کردکه در فضای مهیجی قرار گرفته اند این مجسمه های متحرک که به 28 عدد می رسد به طوری طراحی و ساخته شده اندکه کودکان امکان دست زدن به آنها را می توانند داشته باشند . پارک ژوراسیک اولین موزه ی رو باز کشور است که در کنار آن مجموعه ای به نام اسپایدرپارک وجود دارد و شامل ماکت های متحرک حیوانات و حشراتی از قبیل زنبور، پروانه، حلزون، مار پینتون، تمساح، لاک پشت با جزئیات دقیق و ریز است.

امکانات پارک ژوراسیک   
پارک ژوراسیک که در زمره جاذبه تفریحی قرار دارد از امکانات سرگرمی کننده دیگری نیز  برخوردار است که می توان به رستوران ها، بوفه، سرویس بهداشتی، کافه، استودیو ژوراسیک ، سینما ژوراسیک و حتی خرید اسباب بازی ها اشاره کرد .

ساعت کاری پارک ژوراسیک 

مجموعه پارک ژوراسیک تهران همه روزه حتی در روزهای تعطیل از ساعت10صبح تا 10شب مورد استقبال گرم گردشگران قرار می گیرد و بازدیدکنندگان می توانند با تهیه بلیط از این مجموعه لحظات خوشی را برای دلبندانشان فراهم کنند همچنین برای اطلاعات بیشتر جهت بازدیدهای گروهی می توان با شماره تلفن 22367660تماس گرفت.

عکس پارک ژوراسیک

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟