header

فرحزاد تهران

توضیحات

یکی از مناطق زیبای شمال تهران، منطقه فرحزاد است. این محله زیبا و خوش آب و هوا از جمله محلات قدیمی شهر تهران است که به صورت روستایی در کوهپایه ها قرار دارد. از جمله جاذبه های مهم منطقه فرحزاد، وجود امامزاده داود در مسیر این منطقه می باشد. این منطقه از جمله مناطق سردسیر و ییلاقی شهر تهران است که دارای اماکن مختلفی برای تفریح می باشد. فرحزاد در منطقه شماره 2 شهرداری تهران واقع شده است. اطراف این محله را رشته کوه های البرز محاصره کرده است.

وجود رود خانه فرحزاد در وسط دره این منطقه زیبایی های این منطقه را دو چندان کرده است. منطقه فرحزاد در واقع به سه قسمت فرحزاد بالا، فرحزاد پایین و محله امامزاده تقسیم می شود. این منطقه محل مناسبی برای گردش با خانواده و لذت از طبیعت به خصوص در تابستان ها می باشد. محله فرحزاد در ارتفاعی در حدود 1800 متری از سطح دریا قرار دارد. شهرداری تهران در طی چند پروزه اقدام به بازسازی و بهسازی امکانات موجود در این منطقه گردشگری کرده است.

امروزه نیز بسیاری از افرادی که در این منطقه سکونت دارند، از جمله افرادی هستند که در ده فرحزاد سکونت داشته اند. در مجموع این منطقه در حدود 20 هزار نفر جمعیت دارد. اقوامی که در این منطقه سکونت دارند عبارتند از اقوام قوچانی، ترک زبان و ... که هر کدام از سال ها پیش در این منطقه حضور داشته اند. وجود رستوران ها و قهوه خانه های سنتی متعدد این مکان را محلی مناسب برای جمع های دوستانه و خانوادگی تبدیل کرده است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟