header

درکه، دره ای سرشار از زیبایی ها

توضیحات

از جمله بهترین ییلاق های نزدیک تهران، منطقه درکه می باشد. این منطقه خوش آب و هوا در شمالی ترین قسمت شهر تهران قرار دارد. روستای درکه که در قلب این منطقه قرار  از جمله روستاهای قدیمی و شمالی شهر تهران می باشد که محلی برای تفریح و کوهنوردی برای گردشگران می باشد. مسیر کوهپیمایی و پیاده روی درکه در آخر هفته ها معمولا بسیار شلوغ می باشد. مسیر منتهی در انتهای درکه به رشته کوه های البرز می رسد. پیشنهاد می شود بازدید از این منطقه را به آخر هفته ها نگذارید.

فضای زیبای اطراف رودخانه درکه از زیبایی های این منطقه ییلاقی را دو چندان می کند. با توجه به وجود پیاده رو و پلکان در کنار رودخانه امکان رفت و آمد در این منطقه به سادگی وجود دارد. وجود رستوران ها و قهوه خانه های متعدد امکان استراحت در میانه راه را برای گردشگران فراهم می کند. انتهای مسیر پیاده روی درکه به کوه های پلنگ چال می رسد. بسیاری از کوهنوردان برای صعود ای مسیر را انتخاب می کنند. برای کوهنوری حتما وسایل مورد نیاز از جمله پوشش مناسب و خوراک لازم را همراه خود داشته باشید.

یکی از دیدنی های دره درکه، جنگل و آبشار زیبای کارا است. این جنگل زیبا دقیقا در مسیر پیاده روی در امتداد رود درکه قرار دارد. کافیست پس از 40 دقیقه پیاده روی مسیر خود را به سمت چپ بچرخانید. علامتی که نشان دهنده درستی مسیر باشد، کلبه ای ست که به نام کارا می باشد. پس از رسیدن به این کلبه مسیر خود را به سمت چپ تغییر داده تا از فضای سبز زیبای جنگل کارا لذت ببرید. برای بازدید از آبشار کارا شما باید در همان ابتدای مسیر و در میدان درکه به سمت جاده ای که به سمت کوه روانه می شود حرکت کنید.  

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟