header

آبشار شیرآباد

توضیحات

آبشار شیرآباد، بکرترین جلوه ی طبیعت گلستان

یکی از باصفاترین و زیباترین جلوه های طبیعت گلستان، آبشار شیرآباد هست که به آب لقب عروس آبشار های گلستان را داده اند. اگر شما قصد سفر به مناطق شمالی کشور را دارید، دیدن آبشار شیرآباد را به شما پیشنهاد میکنیم که به دلیل نقاط زیبای آن گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سوی خود جلب میکند.اگر به گلستان رفتید و دیدن این مکان جذاب و دیدنی را از دست دادید، واقعا ضرر کرده اید.

آبشار شیرآباد کجاست؟

آبشار شیرآباد یکی از جاذبه های با شکوه استان گلستان می باشند که هر سال شاهد گردشگران زیادی است. این آبشارها در 6 کیلومتری جنوب شهر خان ببین قرار دارد که با فاصله گرفتن از آن به روستای شیر آباد می رسیم. هنوز شما در اول راه قرار دارید. کمی که از روستا فاصله بگیریم دره ها و جنگل های زیبای پارک جنگلی شیرآباد قابل مشاهد است. مجموعه این آبشارها به صورت کوچک و بزرگ هفتعدد هستند که هر کدام جذابیت خاص خود را دارد. این آبشارها به صورت پشت سر هم قرار دارند که به آن ها آبشارهای هفت گانه ی شیرآباد می گویند که پله ای شکل اند و در نزدیکی این آبشار غارهایی به نام دیو سپید و سمند وجود دارد.

تفریحات رایج آبشار شیرآباد

یکی از تفریحات هیجان انگیز در کنار آبشار شیرآباد قدم زدن  و پیاده روی است بخصوص در کنار رودهای خروشان و صدای دلنشینی که از شر شر آب به گوش میرسد ، روح آدم را جلا میدهد و خاطرات شیرینی را برایمان رقم می زند.اما به عنوان یکی از مهم ترین تفریحات مردم در این منطقه می توان به این مورد اشاره کرد که به دلیل وجود حوضچه های مملو از آب ، شنا کردن و آب تنی از جمله لذت بخش ترین تفریحاتی است که مفرح ترین لحظات را برایمان رقم می زند.

بکرترین مجموعه آبشارهای شیرآباد

مسیر رسیدن به آبشار شیرآباد

برای رسیدن به آبشار شیرآباد باید به سمت بالای جنگل حرکت کنیم. مسیر آبشارها به صورت شیب دار هست و بعضی جاهای آن پله دارد و قسمت دیگر جاده باریک هست که برای کودکان کمی خطرناک است. برای رسیدن به آبشار اولی کارسختی نیست ولی برای آبشارهای دومی و غیره باید جسم سالم داشته باشید و اندکی تجربه کوهنوردی. آبشار اولی ارتفاع آن حدود 26 متر و دومی حدود 15 متر و  عمق حوضچه آنها به 80 و 79 می رسد. بزرگترین آبشار آن ارتفاع 30 متر دارد و عمق حوضچه آن حدود 82 متر است که یکی از فضاهای مناسب برای آب بازی به شمار می رود. در مسیر راه درخت های زیبای و رودخانه ها  قابل مشاهد است. در این مکان غارهایی نیز وجود دارد که در آن حیوانات کم یابی زندگی می کنند مانند: خفاش, قورباغه جنگلی, عنکبوت و ...... یک موجود زنده دیگری که خیلی زیبا و کم یاب هست با نام سمندر غارزی ایرانی شناخته می شود.

غار شیر آباد، یکی از جالب ترین غارهای استان گلستان

یکی از مطرح ترین جاذبه های گردشگری استان گلستان، غار دیو سپید می باشد که در بین آبشارهای هفت گانه شیر آباد واقع شده است و از جمله ویژگی های مورد توجه آن میتوان به طول 235 متری و ارتفاع 310 متری آن از سطح دریا ارشاره کرد.از کف غار آب زلال و سردی جاری است که  در نهایت به آبشار شیرآباد ختم میشود. این غار کمی بالاتر از سطح آبشار قرار دارد که به دلیل همجواری، به آن روستای شیر آباد هم می گویند.

 

 

بهترین فصل برای سفر به آبشار شیرآباد

شما در هر زمان که از سال بخواهید میتوانید می توانید به این مکان باصفا سفر کنید و از همه ی زیبایی های آن لذت ببرید، ولی به دلیل اینکه آب  و هوای آن گرم است و همینطور سرد بودن هوا در زمستان، بهتزین زمان برای سفر از اول فروردین تا اواسط خرداد است.نکته قابل ذکر این است که به دلیل اینکه این منطقه گردشگران زیادی دارد و در ایام پایان هفته بسیاری از افراد آن را مکانی برای گردش و تفریح انتخاب میکنند با ازدحام جعیت رو به رو می شود به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید با این مشکل مواجه نشوید، در روزهای کاری هفته به دیدن این مکان زیبا بروید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
 • مشخصات :

  اینترنت :
  پولی
  پارکینگ :
  رایگان
  کارت خوان :
  دارد
  بوفه خوراکی :
  دارد
  سرویس بهداشتی :
  دارد
  آب آشامیدنی :
  دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گلستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

آبشار شیرآباد
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
چقدرپیاده روی داره؟