آبشار شیرآباد ، بکرترین جلوه ی طبیعت گلستان

یکی از زیباترین و باصفاترین جاهای تفریحی رامیان ، آبشار شیرآباد است که از آن به عنوان عروس آبشار های گلستان یاد می شود. این آشار که به آبشار خان ببین شهرت دارد به صورت پله ای بوده و 12 آبشار بزرگ و کوچک را در بر میگیرد. اگر شما قصد سفر به مناطق شمالی کشور را دارید، دیدن آبشار شیرآباد را به شما پیشنهاد میکنیم که به دلیل بکر بودن آن در گلستان سالانه هزاران نفر از دوستداران طبیعت و همچنین گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سوی خود جلب میکند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: آبشار لاشو

آبشار شیرآباد کجاست

آبشارهای شیرآباد یکی از جاذبه های طبیعی رامیان در استان گلستان می باشند که در سال های اخیر مورد توجه گردشگران زیادی بوده است. این آبشارها در در فاصله 2 کیلومتری روستایی به همین نام (روستای شیرآیاد) در شهرستان رامیان استان گلستانو در حد 7 کیلومتری جنوب شهر خان ببین قرار دارد. با فاصله گرفتن از شهر خان ببین به روستای شیر آباد می رسید. هنوز شما در اول راه قرار دارید. کمی که از روستا فاصله بگیریم دره ها و جنگل های زیبای پارک جنگلی شیرآباد قابل مشاهد است. مجموعه این آبشارها به صورت کوچک و بزرگ 7 عدد هستند که هر کدام جذابیت خاص خود را دارد. این آبشارها به صورت پشت سر هم قرار دارند و به آن ها آبشارهای هفت گانه ی شیرآباد می گویند. هرچه از آبشار اول به سمت هفتمین آبشار حرکت می کنید به مناطقی خواهید رسید که بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده اند چرا که دسترسی به آبشارهای بعدی به مهارت و تجربه بیشتری برای گردشگران نیاز دارد. در نزدیکی این آبشار یکی دیگر از جاهای دیدنی خان ببین ، غارهای شیرآباد به نام دیو سپید و سمند وجود دارد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: پارک جنگلی دلند

تفریحات رایج آبشار شیرآباد

یکی از تفریحات هیجان انگیز در کنار آبشار شیرآباد قدم زدن و پیاده روی در کنار رودهای خروشان این آبشار و شنیدن صدای دلنشین شر شر آب آن است که این زیبایی ها روح آدم را جلا میدهد و خاطرات شیرینی را برای گردشگران رقم می زند. اما به عنوان یکی از مهم ترین تفریحات مشتاقان طبیعت در این منطقه می توان به شنا کردن در حوضچه های مملو از آب در اطراف این آبشار ها اشاره کرد که لذت بخش ترین و مفرح ترین لحظات را برای گردشگران رقم می زند.

آبشار شیرآباد (آبشار خان ببین)

مسیر رسیدن به آبشار شیرآباد

برای حرکت در مسیر رسیدن به آبشار شیرآباد باید به سمت بالای جنگل حرکت کنید. مسیر آبشارها به صورت شیب دار هست و بعضی جاهای آن پله دارد و قسمت دیگر جاده باریک هست که برای کودکان کمی خطرناک است. برای رسیدن به آبشار اولی کارسختی نیست ولی برای آبشارهای دومی و غیره باید تجربه بیشتری داشته باشید. آبشار اولی ارتفاع آن حدود 26 متر و دومی حدود 15 متر و  عمق حوضچه آنها به 80 و 79 می رسد. بزرگترین آبشار آن ارتفاع 30 متر دارد و عمق حوضچه آن حدود 82 متر است که یکی از فضاهای مناسب برای شنا کردن به شمار می رود. در مسیر آبشار های شیرآباد درخت های زیبا و رودخانه ها قابل مشاهد است. در این مکان غارهایی نیز وجود دارد که در آن حیوانات کم یابی زندگی می کنند مانند: خفاش, قورباغه جنگلی, عنکبوت و ...... یک موجود زنده دیگری که خیلی زیبا و کم یاب هست با نام سمندر غارزی ایرانی شناخته می شود.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : آبشار کبودوال، بزرگترین آبشار خزه ای جهان

غار شیر آباد، یکی از جالب ترین غارهای استان گلستان

یکی از جالب ترین جاهای دیدنی رامیان در استان گلستان، غار دیو سپید می باشد که در بین آبشارهای هفت گانه شیر آباد واقع شده است و از جمله ویژگی های مورد توجه آن میتوان به طول 235 متری و ارتفاع 310 متری آن از سطح دریا ارشاره کرد.از کف غار آب زلال و سردی جاری است که  در نهایت به آبشار شیرآباد ختم میشود. این غار کمی بالاتر از سطح آبشار خان ببین قرار دارد که به دلیل همجواری، به آن روستای شیر آباد هم می گویند.

 

 

بهترین فصل برای سفر به آبشار شیرآباد

شما در هر زمان که از سال بخواهید میتوانید به این مکان باصفا سفر کنید و از همه ی زیبایی های آن لذت ببرید، ولی به دلیل اینکه آب و هوای آن گرم است و همینطور سرد بودن هوا در زمستان، بهترین زمان برای سفر از اول فروردین تا اواسط خرداد است. نکته قابل ذکر این است که به دلیل اینکه این منطقه گردشگران زیادی دارد و در ایام پایان هفته بسیاری از افراد آن را مکانی برای گردش و تفریح انتخاب میکنند و با ازدحام جعیت رو به رو می شود به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید با این مشکل مواجه نشوید، در روزهای کاری هفته به دیدن این مکان زیبا بروید.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم