header

بازار بین الحرمین

توضیحات

یکی از بازار های فرعی بازار اصلی تهران، بازار بین الحرمین است. این بازار تاریخی و بزرگ از جمله بازار هایی است که محصولات مرتبط با آموزش و لوازم تحریر در آن ارائه می گردد. این بازار از همان ابتدای ساخت بازار تهران مکان مورد علاقه دانشجویان و دانش آوزان بوده است. معمولا افراد در آغاز سال تحصیلی به این بازار رجوع کرده تا مایحتاج خود را برای تحصیل و آموزش خریداری کنند. قیمت مناسب وکیفیت خوب محصولات از جمله خصوصیات این بازار است.

این مجموعه بازار در واقع در محل بازار اصلی تهران در میدان 15 خرداد واقع شده است. البته برای رفتن به این بازار نیاز به کمی پیاده روی است زیرا که این بازار با بازار اصلی تهران فاصله دارد. معماری و خصوصیات این بازار نیز همانند دیگر بازار های تهران است. بازار بین الحرمین نیز دارای ساختار و معماری سنتی است. برای گردش در این بازار سعی کنید ساعت های ابتدایی ظهر را انتخاب کنید و در ماه های منتهی به شروع سال تحصیلی از این بازار دیدن نکنید.

شما برای دسترسی به این بازار بزرگ می توانید از طریق مترو، اتوبوس و یا تاکسی اقدام کنید. با توجه به فاصله اندک این بازار از میدان 15 خرداد بهتر است از وسایل نقلیه عمومی برای رفت و آمد به این بازار استفاده کنید. این بازار در نزدیکی مسجد امام قرار داشته و دارای محیطی زیبا و جذاب می باشد.  

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟