روستای گرینه

این روستا سرسبز در 40 کیلومتری شمال شرق نیشابور واقع شده است . همچنین این روستا یکی از جاذبه های طبیعی نیشابور به شمار می رود . گرینه در لغت به معنای محل زندگی زرتشتیان است .  در بافت تاریخی و قدیمی روستای گرینه همچنان آثار تاریخی شامل قبر و حمام زرتشتی ها  مشاهده می شود .  روستای گرینه در طول تاریخ از محل قدیمی خود به محل جدیدی تغییر مکان داده است. هم اکنون این روستا بر روی تپه ای و در مجاورت کوه قوچ گرد واقع است و محل قدیمی روستا هم اکنون به نام گرینه کهنه شناخته می شود. 

از مهمترین جاهای دیدنی نیشابور که در روستای گرینه واقع شده می توان به قلهی زیبای قوچگرد با ارتفاعی حدودا 3000 متر، آبشار طبیعی پایتخت، رودخانه مرغزار، منطقهی بکر چوب بند اشاره کرد و در ادامه با یکی دیگر از جاهای تاریخی نیشابور به نام حمام گرینه کهنه آشنا خواهید شد.

آبشار گرینه نیشابور

آبشار گرینه نیشابور (محل زندگی زرتشتیان)

آبشار گرینه نیشابور در کنار پنج آبشار زیبای دیگر استان خراسان رضوی همواره گردشگران زیادی را از سرتاسر ایران به خود جذب کرده است.  آبشار گرینه در دره های سرسبز باغرود و در فاصله 6 کیلومتری از روستای گرینه واقع شده است که مورد توجه گردشگران این استان است که برای دسترسی به آبشار گرینه باید از روستایی به همین نام ( روستا گرینه ) در جهت شمال حرکت کنید و پس از طی مسافتی به محل انشعاب رودخانه خواهید رسید که آبشار قابل مشاهده خواهد بود.

از این جاذبه نزدیک هم دیدن بفرمایید : آبشار دررود نیشابور

حمام گرینه کهنه 

حمام گرینه کهنه که یکی از جاهای تاریخی نیشابور است مربوط به دوره قاجار بوده و در بخش زبر خان روستای گرینه واقع شده است . این مکان تاریخی که در سال 1386 به عنوان یکی از آثار ملی ایران در مجلس شورای ملی ثبت شده  در سال های اخیر گردشگران و مسافران زیادی را از استان خراسان رضوی و همچنین از سایر نقاط کشور به خود جذب نموده است .

روستا گرینه نیشابور

سفر خوبی برای شما آرزومندیم