header

آبشار دررود نیشابور

فاصله از مرکز استان - فاصله از شهرستان نیشابور - فاصله از شهر درود -

آدرس

(خراسان رضوی - نیشابور - درود)


خراسان رضوی-نیشابور-دررود-آبشار دررود

از جمله آبشار های شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی می توان آبشار دررود نیشابور را نام برد. شهر دررود در 6 کیلومتری شرق شهر قدمگاه مرکز شهرستان زبرخان در استان خراسان رضوی قرار دارد. از جاذبه های گردشگری  و بسیار دیدنی شهر درود می توان به آبشار زیبای آن اشاره کرد. ارتفاعات نرم پا در اطراف دورود نیز که در فصل بهار پوشیده از ریواس است نیز به زیبایی این منطقه کوهستانی افزوده است. کوه همیشه سرسبز سماقزار دررود که پوشیده از درختچه های سماق است به زیبایی این منطقع افزوده است. این درخچه ها بصورت خودرو روییده‌اند.

آب و هوای دررود تابع آب و هوای عمومی منطقه بینالود است. میزان بارش باران و برف در این منطقه از خراسان رضوی به مقدار قابل توجهی است به طوریکه دارای زمستان‌ها سرد و مرطوب، و تابستان‌های آن متعادل می‌باشد. مناطق زیر کشت دررود عموماً پوشش گیاهی کمی دارد؛ به جز قسمت هایی که رود دررود از آن می‌گذرد.

از دیگر بخش های گردشگری این منطقه کوهستانی و سرسبز خراسان می توان شهرهایی چون مهمانسرا، نرم پا، سماق زار، قدرت آباد، حوض شیطان، استمن و ... را نام برد که به دلیل طبیعت زیبایی که دارند همواره مورد توجه گردشگران قرار می گیرند.


نویسنده

این جاذبه توسط لطفی ثبت شده است

مشخصات

آبشار دررود نیشابور

امتیاز کاربران به :

آبشار دررود نیشابور

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)