header

دررود نیشابور

توضیحات

دررود نیشابور کجاست

از جمله آبشار های شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی می توان آبشار دررود نیشابور را نام برد. شهر دررود در 6 کیلومتری شرق شهر قدمگاه مرکز شهرستان زبرخان در استان خراسان رضوی قرار دارد. از جاذبه های گردشگری  و بسیار دیدنی شهر درود می توان به آبشار زیبای آن اشاره کرد. ارتفاعات نرم پا در اطراف دورود نیز که در فصل بهار پوشیده از ریواس است نیز به زیبایی این منطقه کوهستانی افزوده است. کوه همیشه سرسبز سماقزار دررود که پوشیده از درختچه های سماق است به زیبایی این منطقع افزوده است. این درخچه ها بصورت خودرو روییده‌اند. 

 

از این جادبه گردشگری زیبا دیدن کنید :

آب و هوای دررود تابع آب و هوای عمومی منطقه بینالود است. میزان بارش باران و برف در این منطقه از خراسان رضوی به مقدار قابل توجهی است به طوریکه دارای زمستان‌ها سرد و مرطوب، و تابستان‌های آن متعادل می‌باشد. مناطق زیر کشت دررود عموماً پوشش گیاهی کمی دارد؛ به جز قسمت هایی که رود دررود از آن می‌گذرد.

از دیگر بخش های گردشگری این منطقه کوهستانی و سرسبز خراسان می توان شهرهایی چون مهمانسرا، نرم پا، سماق زار، قدرت آباد، حوض شیطان، استمن و ... را نام برد که به دلیل طبیعت زیبایی که دارند همواره مورد توجه گردشگران قرار می گیرند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان رضوی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟