یکی از جاذبه های گردشگری کشورمان شهر درود است.در این مطلب می خواهیم این شهر ییلاقی و زیبای کوهستان را به شما معرفی کنیم.

دررود نیشابور کجاست

از جمله آبشار ها و جاذبه های طبیعی نیشابور در استان خراسان رضوی می توان آبشار دررود نیشابور را نام برد. شهر دررود در 6 کیلومتری شرق شهر قدمگاه مرکز شهرستان زبرخان در استان خراسان رضوی قرار دارد. از جاذبه های گردشگری  و جاهای دیدنی نیشابور می توان به آبشار زیبای آن اشاره کرد. ارتفاعات نرم پا در اطراف دورود نیز که در فصل بهار پوشیده از ریواس است نیز به زیبایی این منطقه کوهستانی افزوده است. کوه همیشه سرسبز سماقزار دررود که پوشیده از درختچه های سماق است به زیبایی این منطقع افزوده است. این درخچه ها بصورت خودرو روییده‌اند. 

آبشار-دررود-نیشابور

آب و هوای دررود نیشابور

آب و هوای دررود تابع آب و هوای عمومی منطقه بینالود است. میزان بارش باران و برف در این منطقه از خراسان رضوی به مقدار قابل توجهی است به طوریکه دارای زمستان‌ها سرد و مرطوب، و تابستان‌های آن متعادل می‌باشد. مناطق زیر کشت دررود عموماً پوشش گیاهی کمی دارد؛ به جز قسمت هایی که رود دررود از آن می‌گذرد.

از دیگر بخش های گردشگری این منطقه کوهستانی و سرسبز خراسان می توان شهرهایی چون مهمانسرا، نرم پا، سماق زار، قدرت آباد، حوض شیطان، استمن و ... را نام برد که به دلیل طبیعت زیبایی که دارند همواره مورد توجه گردشگران قرار می گیرند.