header

کاخ موزه ملت

توضیحات

یکی از مجموعه های تاریخی و دیدنی شهر تهران کاخ ملت تهران می باشد. این کاخ زیبا و دیدنی در مجموعه کاخ سعد آباد قرار دارد. قدمت ساخت بنای این کاخ موزه با سال 1315 هجری شمسی بر می گردد. این کاخ موزه زیبا که یکی از جاهای دیدنی تهران و جاهای تاریخی تهران محسوب می شود دارای یکی از بهترین سازه ها در مجموعه کاخ سعد اباد است. این موزه با داشتن مساحتی در حدود 220 متر مربع یکی از وسیع ترین موزه های شهر تهران است. این موزه زیبا و جذاب دارای آثار گرانبهای تاریخی و هنری است. با توجه به قرار گیری این کاخ در منطقه ای خوش آب و هوا، بازدید از آن دارای لذتی خاص می باشد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: کاخ سعدآباد

 

بنای این کاخ موزه دارای ویژگی های بسیار منحصر به فرد می باشد. معماری نمای این کاخ زیبا متناسب با سبک ایرانی رومی و به رنگ سفید طراحی شده است. دکوراسیون داخلی این عمارت نیز سرشار از گچ بری های ظریف و زیبای اساتید آن دوره است. سنگ های مرمر مختلفی برای جلوه دادن به فضای داخلی ساختمان استفاده شده است. پرده های نقاشی بسیار بزرگ و زیبایی از داستان ها و حماسه های شاهنامه در سرتاسر ساختمان قرار گرفته است. از جمله دیگر آثار گرانبهای این موزه چینی های ساخت کشور فرانسه است که در گنجه های تالار نگهداری می شود.

تالارهای تشریفاتی بزرگ موجود در این موزه به سبک معماری فرانسوی ساخته شده اند و از جمله مجلل ترین تالارهای این مجموعه هستند. از جمله دیگر آثار گرانبهای این موزه فرش های نفیس ایرانی است که در سایز های بزرگ طراحی شده اند. پوشش دیوارهای این موزه از پارچه های ابریشم و اطلس است و در کنار آن لوسترهای با کیفیت اروپایی برای روشنایی در این ساختمان استفاده می شود. بازدید از این کاخ موزه زیبا را حتما به شما پیشنهاد می کنم.

کاخ موزه ملت معروف به کاخ سفید

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟