header

پیست اسکی آلوارس سرعین

توضیحات

اردبیل یکی از سردسیرترین شهرهای ایران است که حتی در فصل پاییز نیز شاهد بارش برف فراوان است. رشته کوه بلند ساوالان یا همان سبلان که سومین قله بلند ایران است نیز در این استان قرار گرفته است. پیست اسکی آلوارس سرعین اردبیل یکی از جاذبه های خفته دردامان سبلان است. این پیست اسکی که در فاصله سال های 1384 و 1385 به افتتاح رسیده است در نزدیکی روستای کوهستانی آلوارس و در فاصله 30 کیلومتری شهر سرعین قرار گرفته است. پیست اسکی آلوارس از لحاظ وسعت بزرگترین پیست اسکی ایران است و به دلیل قرار گرفته بر بلندای سبلان در اغلب ماه های سال پوشیده از برف و یخ و محلی مناسب برای اسکی کردن است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : منطقه سرابه

بسته به میزان بارش برف بین شش تا هشت ماه از سال را می توانید در این پیست زیبا با چشم اندازی منحصربفرد به دور از هیاهوی شهر و زندگی شهری به اسکی بپردازید. پیست در فاصله 12 کیلومتری روستای آلوارس قرار  دارد و اگرچه یک پیست مختص اسکی بر روی برف است اما با توجه به دامنه های سرسبز سبلان در فصول گرم سال می تواند به یک پیست اسکی روی چمن نیز مبدل شود. پیست اسکی آلوارس مجهز به امکاناتی نظیر تله سیژ و بالابر است که در حدود 1200 متر طول دارد. چشم انداز منحصربفرد سبلان و دشت آلوارس بر بالای این تله سیژها آنقدر دل انگیز است که چشم هر بیننده ای را می رباید. این پیست اسکی از آنجا که چیزی در حدود هشت ماه از سال پوشیده از برف و یخ است در تمام کشور بی نظیر است.

جاذبه دیدنی نزدیک به شما : رشته وه سبلان (ساوالان)

این پیست اسکی زیبا در ارتفاع 3200 متری از سطح دریاها قرار گرفته است و همین ارتفاع زیاد آن را از سایر پیست های اسکی منطقه متفاوت تر کرده است. علاوه بر این امکانات پیست کارتینگ، موتور سواری و سرسره بازی نیز در این پیست اسکی بزرگ به چشم می خورد که طرفداران خاص خود را دارد. در کنار این پیست اسکی یک شهربازی و رستوران نیز به چشم می خورد. غرفه فروش صنایع دستی سرعین و اردبیل نیز در مجاورت این پیست اسکی به چشم می خورد. پیست اسکی آلوارس سرعین اردبیل در 25 کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است. برای دسترسی به آن باید ابتدا به شهر سرعین رفته و سپس با گذر از چند روستا به پیست اسکی آلوارس برسید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
 • مشخصات :

  پارکینگ :
  دارد
  فضای بازی کودکان :
  دارد
  نمازخانه :
  دارد
  کشیدن سیگار :
  آزاد
  بوفه خوراکی :
  دارد
  سرویس بهداشتی :
  دارد
  آب آشامیدنی :
  دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های اردبیل روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟