header

پارک جنگلی چیتگر، پارکی با امکانات متعدد

توضیحات

پارک جنگلی چیتگر یکی دیگر از پارک های وسیع و جذاب شهر تهران است که از شرق به منطقه خرگوش دره، از غرب به شهرک سروآزاد، از شمال به زمین های چیتگر و از جنوب به آزاد راه تهران-کرج محدود می شود. وسعت این پارک جنگلی در حدود 950 هکتار است. از جمله اهداف اصلی ساخت این پارک ایجاد مکانی مناسب برای اکسیژن رسانی به شهر تهران است. این پارک دارای امکانات مناسبی می باشد و دارای مسیر های ویژه برای دوچرخه سواری و پیاده روی است.

این جاذبه تفریحی را از دست ندهید : دهکده آبی پارس تهران

در نزدیکی این پارک یک ایستگاه مترو قرار دارد که امکان رفت و آمد را برای گردشگران را بسیار ساده کرده است. از جمله درختانی که در این پارک وجود دارد می توان به درخت اقاقیا، نارون چتری، ارغوان، سرو نقره ای، سرو خمره ای، کاج، افرای زینتی، بلوط و داغداغان اشاره کرد. ارتفاع این پارک از سطح دریا در حدود 1225 متر می باشد. پوشش گیاهی موجود در این پارک جنگلی بسیار گسترده می باشد. بازدید از این پارک جنگلی در روز های تعطیل از جمله تفریحات اصلی مردم شهر تهران است.

جاذبه ی نزدیک به شما : دریاچه چیتگر

با توجه به پیست دوچرخه سواری استاندارد موجود در این پارک امکان دوچرخه سواری فراهم می باشد. در کنار آن امکانات دیگری همچون وجود زمین های ورزشی مختلف از جمله فوتبال، والیبال و بسکتبال از جمله دیگر امکانات این پارک است. علاوه بر این موارد سالن اجتماعات موجود در این پارک امکان برگزاری همایش ها و مهمانی های متعددی را در این پارک فراهم کرده است. دریاچه متصل به پارک از جمله دیگر جاذبه های زیبای اطراف این پارک است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟