header

دریاچه چیتگر

توضیحات

دریاچه چیتگر ، دریاچه شهدای خلیج فارس

اگر شما قصد دارید بهترین و قشنگ ترین لحظات را در کنار عزیزانتان تجربه کنید ، ما به شما تفریح در دریاچه چیتگر را پیشنهاد میکنیم .دریاچه چیتگر ساحلی است که آرامش را به همه هدیه میکند. این دریاچه بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور در شمال غرب استان تهران و در منطقه 22 شهرداری واقع شده است. این دریاچه که چیتگر نام دارد به دریاچه شهدای گم نام خلیج فارس نیز شهره است. دریاچه چیتگر که در زمره جاذبه تفریحی قرار دارد یکی از مدرن ترین مکان های تفریحی است که همه ساله مورد استقبال گرم گردشگران قرار می گیرد و افراد بسیاری را از سراسر کشور به خود جذب می کند.

عمق دریاچه چیتگر

دریاچه محبوب چیتگر مساحتی حدود  130هکتار را به خود اختصاص داده است و دارای عمق متغیر از یک متر تا بیش از 10متر است و برای تامین آب آن از سامانه های انتقال آب استفاده می شود و آب مورد نیاز را از رودخانه کن به دریاچه انتقال می دهند. این دریاچه که در محیط اطراف تاثیر به سزایی گذاشته است در اواخر سال میزبان پرندگان مهاجر و کم یاب شده است همچنین باعث افزایش میزان رطوبت و لطیف شدن هوا شده است از این رو وجود دریاچه و گسترش آن حائز اهمیت است. به طور کلی برای ساخت مجموعه گردشگری دریاچه چیتگر از سال 1347 تا سال 1392طی سه فاز  انجام گرفت که در نهایت  با تلاش های انجام شده در سال 1394 به اتمام رسیدو در همان سال توسط کارشناسان بین المللی جزو 10 پروژه برتر سال 2015 قرار گرفت.

دریاچه چیتگر

امکانات تفریحی دریاچه چیتگر

در اطراف دریاچه چیتگر سازه هایی جهت رفاه حال گردشگران تعبیه شده است که می توان به رستوران، کافه و مرکز خرید بام لند در بخش شرق دریاچه و رستوران های دیگر و تفریحات مهیج در بخش غربی آن اشاره کرد. این محوطه دارای 8 در ورودی و سه جزیره است که برای کارهای مختلفی به کار گرفته می شود.  جزیره شهدای تنب کوچک حدود 4 هراز متر مربع دارد و برای کارهای فرهنگی، اجتماعی و هنری مورد استفاده قرار می گیرد، جزیره شهدای تنب بزرگ با مساحت 10 هزار متر مربع  برای انجام فعالیت هایی از قبیل فرهنگی و مذهبی به کار گرفته می شود و شهدای ابوموسی جهت امور پذیرایی، تفریحی و هنری مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت  قایق سواری دریاچه چیتگر

 قایق سواری که از تفریحات هیجان انگیز دریاچه چیتگر است از طرفدارن بسیاری برخوردار است  این کار که در دو اسکله شرقی و غربی دریاچه صورت می گیرد انواع مختلفی همچون شارژی، پدالی،موتوری و کاتامارا دارد و بلیط آن از 15 هزار تا 90 هزار به فروش می رسد. از سرگرمی های دیگر دریاچه چیتگر؛ راید اسکیت هوایی، سرسره سقوط آزاد، پیست پرش، سینما شش بعدی، تشک پرش آزاد، رول گلایدر، اسکای فلایر بام لند، فوتبال دستی، سافاری پارک وحشت، چرخ و فلک، ماشین برقی و پیست کارتینگ می باشد

ساعت کاری دریاچه چیتگر

این تفریحات که اکثرا برای سنین 8 سال به بالا هستند در ساعات بین 1 ظهر تا 11 شب ارائه داده می شود و علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیط آن از گیشه موجود در دریاچه چیتگر استفاده کنند علاوه وجود بخش هایی برای کودکان این فرصت را به خانواده ها داده است تا لحظات خوشی را برای دلبندانشان رقم بزنند.  
در کنار تفریحات جذاب و هیجان انگیز دریاچه چیتگر بازدیدکنندگان می توانند از پیک نیک در کنار دریاچه و ساحل شن ، دوچرخه سواری، پیاده روی، عکاسی و ماهیگیری نیز لذت ببرند و ساعاتی را به دور از هیاهوی شهر در محیط دلچسب دریاچه چیتگر به خوشی سپری کنند.

دریاچه چیتگر جذاب ترین جاذبه استان تهران است ، دریاچه زیبای چیتگر فضای زیبایی است که آرامش را به همه هدیه میکند.

آدرس دریاچه چیتگر

اوج بازدید از دریاچه زیبای چیتگر در بهار و تابستان است اگرچه در فصول سرد سال به دلیل سرما برخی از قسمت های دریاچه از جمله تفریحات آن ارائه داده نمی شود اما همچنان می توان از محیط پاییزی و برفی آن لذت برد. دریاچه که از مسیر دسترسی راحتی برخوردار است این فرصت را به عموم داده است تا بتوانند علاوه بر وسیله نقلیه از وسیله های حمل و نقل عمومی نیز استفاده کنند. اگر قصد استفاده از وسیله شخصی را داشته باشید می توانید از طریق بزرگراه همت غرب یا بزرگراه آزادگان شمال برای رسیدن به این جاذبه بی نظیر استفاده کنید اما اگر تمایل به استفاده از مترو را داشته باشید پس از رسیدن به ایستگاه چیتگر می توانید از اتوبوس های واقع در پایانه تا رسیدن به  شهرک شهید باقری استفاده کنید همچنین می توان از پایانه صادقیه با اتوبوس خط 322 به دریاچه چیتگر رسید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟