header

پارک جنگلی توسکا تهران

توضیحات

پارک جنگلی توسکا، پارکی در جنوب شهر تهران

تهران پارک های جنگلی بسیاری دراد که از نظر پوشش گیاهی و وسعت گسترده است. یکی از این پارک ها، پارک جنگلی توسکا می باشد که از جمله جاذبه ها طبیعی تهران است.. این پارک جنگلی که دارای وسعتی بالا می باشد در قسمت جنوبی شهر تهران واقع شده است. با توجه به مناسب بودن شرایط آب و هوایی در قسمت های شمالی شهر تهران معمولاً اکثر این پارک ها در این مناطق تجمع پیدا کرده اند. اما این پارک با توجه به تنظیم هوا در دو قسمت جنوبی و شمالی، در قسمت جنوبی شهر واقع شده است.

مساحت و سال ساخت پارک جنگلی توسکا

پارک جنگلی توسکا یکی از جاهای دیدنی تهران، دارای محیطی بسیار خوش آب و هوا و دارای انواع درختان صنوبر، کاج و چنار می باشد. این پارک جنگلی در کنار پارک جنگلی آزادگان قرار دارد و با توجه به قرار گیری آن در نزدیکی بزرگراه چندان آب و هوای مناسبی ندارد. این پارک جنگلی در سال 1360 تاسیس شده است و در حدود یک میلیون متر مربع وسعت دارد. وجود پوشش گیاهی متنوع و پرندگان مختلف در این پارک حال و هوایی دلنشین را ایجاد می کند.

از جمله دیگر جاذبه های اطراف تهران می توان به دریاچه سد لتیان اشاره کرد که یکی از قطب های گردسگری تهران است. این جاذبه را از دست ندهید.

 

پارک جنگلی توسکا تهران، پارکی در جنوب شهر تهران

امکانات دیدنی و تفریحی پارک جنگلی توسکا

وجود آلاچیق های متنوع در محیط این پارک جنگلی فضا را برای استراحت مسافران و گردشگران مناسب کرده است. علاوه بر این موارد این پارک جنگلی دارای امکانات رفاهی و بهداشتی متنوعی می باشد. در قسمتی از این پارک جنگلی تعدادی وسایل ورزشی برای استفاده علاقه مند تعبیه شده است. در کنار آن ها زمین های ورزشی متعددی برای استفاده جوانان ساخته شده است. مسیر های پیاده وری و دوچرخه سواری از جمله دیگر امکانات این پارک جنگلی زیباست.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟