header

پارک جنگلی توسکا، پارکی در جنوب شهر تهران

توضیحات

از جمله خصوصیات شهر تهران وجود پارک های جنگلی بزرگ و زیبا در اطراف آن است. یکی از این پارک ها، پارک جنگلی توسکا می باشد. این پارک جنگلی که دارای وسعتی بالا می باشد در قسمت جنوبی شهر تهران واقع شده است. با توجه به مناسب بودن شرایط آب و هوایی در قسمت های شمالی شهر تهران معمولاً اکثر این پارک ها در این مناطق تجمع پیدا کرده اند. اما این پارک با توجه به تنظیم هوا در دو قسمت جنوبی و شمالی، در قسمت جنوبی شهر واقع شده است.

پارک جنگلی توسکا دارای محیطی بسیار خوش آب و هوا و دارای انواع درختان صنوبر، کاج و چنار می باشد. این پارک جنگلی در کنار پارک جنگلی آزادگان قرار دارد و با توجه به قرار گیری آن در نزدیکی بزرگراه چندان آب و هوای مناسبی ندارد. این پارک جنگلی در سال 1360 تاسیس شده است و در حدود یک میلیون متر مربع وسعت دارد. وجود پوشش گیاهی متنوع و پرندگان مختلف در این پارک حال و هوایی دلنشین را ایجاد می کند.

وجود آلاچیق های متنوع در محیط این پارک جنگلی فضا را برای استراحت مسافران و گردشگران مناسب کرده است. علاوه بر این موارد این پارک جنگلی دارای امکانات رفاهی و بهداشتی متنوعی می باشد. در قسمتی از این پارک جنگلی تعدادی وسایل ورزشی برای استفاده علاقه مند تعبیه شده است. در کنار آن ها زمین های ورزشی متعددی برای استفاده جوانان ساخته شده است. مسیر های پیاده وری و دوچرخه سواری از جمله دیگر امکانات این پارک جنگلی زیباست.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟