header

پارک جنگلی امامزاده سید حسین (ع) کازرون

توضیحات

پارک جنگلی امامزاده سید حسین(ع) کازرون یکی از تفرجگاه­های اصلی شهرستان کازرون است که در فاصله 25 کیلومتری شهر کازرون قرار گرفته­ است. اگر جاده کازرون به شیراز را پیش رو بگیرید در کیلومتر بیست و سه این جاده امامزاده ­ای قراردارد که مهم­ترین بقعه متبرکه شهرستان زیبای کازرون است. این بقعه متبرکه که همه ساله پذیرای زائران بسیاری است متعلق به حسین بن امیر بن ابراهیم بن زین­ العابدین(ع) است  که نسب ایشان را به امام چهارم شیعیان می رساند. بقعه امامزاده سید حسین (ع) با آرامگاهی زیبا و آیینه کاری و کاشی کاری های چشم نوازی آراسته شده است. این امامزاده زائرسرای بزرگی دارد که می توانید برای اقامت روی آن حساب کنید.

 درمانگاه، فضای سبز، زمین های ورزشی و آمفی تئاتر از بخش های دیگر این امامزاده است. گاهی در اطراف این امامزاده بازارچه های محلی و فصلی نیز مشغول به کار می شوند. در مجاورت این امامزاده بزرگوار چشمه های متعدد با آب­های زلال و انبوه درختان سربفلک کشیده و سرسبزی قرار دارد که سبب شده تفرجگاهی دلچسب در نزدیکی امامزاده ایجاد شود. این مجموعه که به پارک جنگلی امامزاده سید حسین(ع) شهره است توسط شهرداری کازرون بازسازی شده و با ساخت یک پارکینگ بزرگ با مساحت دو هکتار، سکوهایی برای اقامت و نصب چادر، آب نماها و فواره های زیبا و همچنین انجام عملیات درختکاری محیطی بسیار چشم نواز فراهم کرده است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید! کوهمره سرخی شیراز

وجود چشمه های متعدد طبیعی نیز سبب طراوت هر چه بیشتر این منطقه شده است و افراد بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. این چشمه ها سبب شده تا حوضچه ای بزرگ نیز در این پارک جنگلی شکل بگیرد  که مکان مناسبی برای شنا کردن در فصول گرم سال است. این چشمه های متعدد پس از جوشیدن از دل زمین به یکدیگر پیوسته و رودخانه ای بزرگ تشکیل می دهند که سرآب اردشیر نامیده می شود و یکی از سرآب های مهم شهرستان کازرون است. این پارک جنگلی زیبا در دو کیلومتری شهر تاریخی بیشاپور قرار گرفته است. در اطراف سرآب اردشیر نیز چند چهارطاقی که در واقع متعلق به آتشکده های دوره ساسانی است به چشم می خورد که در نوع خود بسیار جالب است.

 

                                 بیشتر بدانید! معدن فیروزه نیشابور، یکی از مهمترین معادن ایران و جهان

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های فارس روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟