موزه هنرهای ملی موزه ایست بسیط و زیبا چه از حیث بنای زیبای ساختمان خود موزه و چه از هنرهای بی بدیل که از جای جای ایران به نمایش  گذاشته است.
اگر توانستید یکبار هم که شده به این موزه سر بزنید تا شما هم از تماشای این اثر بزرگ هنری بی بهره نمانید، ساختمان موزه هنرهای ملی قدمتی چند هزار ساله دارد که در زمان فتحعلی شاه در آنجا نگارستان ساختند و خود بنا از ساختمان های زمان قاجار است، اما نام موزه از نام باغ آن سرچشمه گرفته است چون در این محل حوضخانه ای بوده به حوضخانه باغ گلستان معروف بوده است.  
مجموعه قصر و کاخ باغ گلستان به دست دو معمار به نام های استاد عبدالله و استاد آقاجانی اصفهانی ساخته شد، تا اینکه در سال 1309 حسین طاهر زاده این باغ را به موزه تبدیل کرد، تا پنجاه سال بعد که برای آنکه ساختمان شبیه موزه شود حوض اصلی را برداشتند و فقط فواره های بر روی ستون ها که آن به درون حوضه می ریختند باقی ماند، که اگر به این موزه سر بزنید جای فواره ها بر روی ستون ها را می بینید. تا نیم قرن پیش حوض دایره ای شکلی از سنگ مرمر در میان ستون ها بود که از سوراخ های روی ستون ها آب فواره میزد
امروز در این موزه اثرهای چون قلم زنی و کاشی کاری، مینیاتور، تذهیب، خاتم، قالب بافی، پارچه بافی، زری دوزی، مخمل بافی، وجود دارد در کل در حال حاضر 271 اثر ارزشمند در این موزه است.  که چون گنجینه ای  هنر مردم این مرز و بوم را به نمایش گذاشته است، این موزه در سال 1369 ثبت ملی شد.


و اما حرف آخر:

نمی‌شود راحت از کنار موزه ای که بنایش شاهکاریست بی بدیل و آثار به نمایش گذاشته اش هنر دست مردم تمدن پرور ایران است راحت گذشت. اگر توانستید سری به این موزه بزنید که چون دُری گرانبها تمام قدمت چند هزار ساله را در مجموعه اش جای داده، ناگفته نماند که می توانید هویت فرهنگی این دیار را در قالب نقاشی مینیاتور در موزه ببینید.