موزه ارتباطات، گذری در تاریخ

یکی از موزه های دیدنی شهر تهران، موزه ارتباطات تهران است. این موزه که در مرکز شهر تهران و در خیابان امام خمینی قرار دارد دارای آثار بسیار گرانبهایی است که مربوط به صد ها سال پیش می باشد. این منطقه از شهر تهران یکی از شلوغ ترین مناطق می باشد و شاید یکی از دلایل انتخاب این ساختمان به عنوان مرکز ارتباطات نیز همین موضوع باشد. بسیاری از راه های ارتباطی در زمان های گذشته توسط پست و تلگراف انجام می شده است که نمونه های بسیار قدیمی از آن را در این موزه مشاهده می کنید. ورودی موزه ارتباطات چند متر بعد از سر در باغ ملی قرار دارد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : موزه ایران باستان تهران

علاوه بر این موارد در این موزه نمونه های دیگری از ارتباطات را مشاهده می کنید که یکی از این موارد چاپارها می باشند. تلفن های قدیمی و دستگاه های تلگراف از جمله نمونه های جذاب و تاریخی هستند که امکان بازدید از آن ها در این موزه فراهم شده است. این موزه جذاب در یکی از قدیمی ترین ساختمان های دولتی شهر تهران قرار دارد که دارای دو طبقه می باشد. در طبقات مختلف این ساختمان غرفه ها و اتاق های مختلفی قرار دارد که در گذشته کاربرد های زیادی داشته اند.

کهنه ترین ابزار نوشتار و تلفن های هندلی از جمله اشیایی هستند که در این موزه می توانید یافت کنید. حیاط مرکزی این ساختمان از جمله بهترین مناطق برای مشاهده سوت و کور ساختمانی است که زمانی دارای رفت و آمد های بسیاری بوده است. در واقع حیاط ابتدایی این موزه یک خوشامد گویی بسیار دلنشین برای بازدید کنندگان به حساب می آید پس از آن می توانید یک درشکه را ببینید که برای ارسال مرسولات استفاده می شده است. علاوه بر آن مهر های مربوط به پست از جمله دیگر جاذبه های این موزه است.