منطقه حفاظت شده حیدری در شهرستان نیشابور، مجاور با رشته کوه بینالود واقع شده است و یکی از شکارگاه‌های شرق کشور ایران بشمار می آید. این منطقه در مجاورت پناه گاه حیات وحش حیدری قرار دارد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : باغرود نیشابور

پناهگاه حیات وحش حیدری، دارای تراکم گیاهی و جانوری مناسبی و نمایی کوهستانی، صخره‌ای، تپه‌ماهورهای فراوان و دره‌های نسبتا عمیق، دارد. خوشبختانه پناهگاه حیات وحش حیدری از لحاظ منابع آبی دچار کمبود نمی باشد و در تمام فصول ۲۳ چشمه و ۶ رودخانه در منطقه می توانند آب مورد نیاز منطقه را تامین کنند. علاوه بر نیاز حیات وحش، آب مورد نیاز کشاورزان و ۱۹ روستای کوچک و بزرگ حاشیه این پناهگاه توسط رودخانه های بایرام بری، حیدری، برهمان، آب دیوانه، کتان و بقیع تامین می شود.

از گونه های پستاندار شاخص منطقه می توان گربه‌ وحشی، گربه پالاس، سمور، قوچ اوریال، پلنگ، سنجاب زمینی، تشی، پایکا، کفتار، آهو، گرگ، گراز، روباه، شغال و خارپشت گوش بلند را نام برد. همچنین از گونه های پرندگان هم می توان سارگپه پابلند، عقاب طلایی، دلیجه، دم سرخ ایرانی، دم سرخ سیاه، کلاغ ابلق، غراب، لیل، توکا، زرقه بنفش، سسک گلو سفید، مگس گیر و از گونه های خزندگان انواع مارمولک، انواع مار، آگامای قفقاز را نام برد.