header

غار نمکدان، از طولانی ترین غارهای نمکی جهان

توضیحات

از جاذبه های دیدنی قشم، غار نمکدان یا همان نمکی است که در آن، چند غار نمکی در یک کوه به شکل مخروط جمع شده اند و تشکیل غار نمکی قشم را داده اند. غارنمکدان در 100 کیلومتری شهر قشم واقع شده است که از طولانی ترین غارهای نمکی جهان نیز بشمار می رود. این غار در 500 متری جاده ساحلی قرار دارد که حدود 300 متر آن را می توان با ماشین رفته و ادامه مسیر را باید پیاده بپیمایید.

از نمای دور که به این جاذبه نگاه کنید با منظره ای شبیه منطقه ای پر از برف مواجه خواهید شد. همچنین حوضچه هایی که از آب تشکیل شده است در غار جریان دارد. حدود 100 متر به راحتی می توان درون غار قدم زد و از تماشای قندیل های نمکی بسیار زیبا لذت برد؛ اما کم کم ادامه مسیر عبور سخت تر می شود و به فضایی تاریک می رسیم که باید از چراغ قوه استفاده نمایید.

 

از این جاذبه تفریحی دیدن کنید : تنگه عالی محمد

 

در طول مسیر اگر خوب گوش کنید صدای خفاش ها را نیز می شنوید. نمک های موجود در غار خوراکی هستند میتوانید از آنها بچشید. حتی خاصیت دارویی برای نفس کشیدن در غار وجود دارد. غار نمکدان قشم مکانی مناسب برای عکاسی و کشف و ماجراجویی می باشد. اگر برای مسافرت به دنبال چنین جایی هستید غار نمکی قشم را از دست ندهید.

لازم به ذکر است برای رسیدن به غار نمکدان قشم از غارهای خربس و دره ستاره ها و همچنین از جزایر ناز قشم می توان به مقصد رسید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های هرمزگان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟