header
کُجا برم؟ کِی برم؟ با چی برم؟ چند روزه برم؟

گردشگری استان هرمزگان

استان هرمزگان یکی از استان‌های ساحلی ایران است به دیلیل برخورداری از جزایر متنوع، یکی از استان‌های استراتژیک ایران نیز به شمار می‌رود. برخی از مهمترین جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی ایران را می‌توان در این استان مشاهده کرد. فصل‌های پاییز و زمستان از جمله فصل‌های پیشنهادی جهت سفر به این استان است. برخی از جاذبه‌های این استان عبارتند از: جزیره زیبا و توریستی کیش که همواره مورد توجه خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است، شهر زیرزمینی خلیج فارس معروف به کاریز کیش، تفریحات آبی کیش، کشتی یونانی کیش، باغ پرندگان، پارک آبی اوشن، کاریز جزیره کیش، شهر جزیره در کیش، درخت انجیر معابد کیش و هتل بزرگ داریوش، جزیره زیبای قشم با جاذبه‌های متنوعی چون تنگه چاهکوه، غار خربس، جزایر ناز، روستای لافت معروف به سرزمین بادگیرها، اولین پارک کروکودیل خاورمیانه به نام پارک کروکودیل نوپک قشم، دره ستاره‌ها، جزیره زیبای هنگام قشم، تنگه چاهکوه، مسجد برخ، مسجد توران شاه، چاه‌های لافت و جنگل‌های حرای قشم، معبد هندوها واقع در شهر بندرعباس که از نمادهای مهم این شهر محسوب می‌شود و سبب ایجاد ارتباط فرهنگی-هنری بین کشور ایران و هندوستان شده است، طولانی‌ترین پل تاریخی ایران با قدمتی 500 ساله به نام پل لاتیدان واقع در شهرستان خمیر که طول آن حدود 3 برابر سی و سه پل اصفهان است، آبشار و چشمه معدنی گنو در بندرعباس با استخرهای مردانه و زنانه مجزا که آب گوگردی آن جهت استحمام مورد توجه قرار گرفته است، مجموعه غارهای روستای خوربس (خوربز) یا خربس (خربز) در غرب شهر قشم، روستای گردشگری بناب همراه با چشمه‌ها و رودخانه‌ها و نخلستان‌های بسیار، قلعه تاریخی هزاره میناب که در بین مردم محل به قلعه بی‌بی مینو شهرت دارد، روستای گردشگری بسیار زیبای کهتویه که مشابه آن را در هیچ کجای ایران نمی‌توان یافت و بنادر متنوع استان هرمزگان.

آخرین مطالب وبلاگ

ایرانیان به استقبال بهار می روند

در ایران، نوروز و آغاز فصل بهار همیشه با جشن و شادی و پایکوبی همراه است. این جشن ها در سراسر ایران متناسب با آداب و رسوم هر منطقه به شکل های مختلف و با شکوه تمام برگزار می شود. مردم شهرها و روستاها هر یک با توجه به آیینی که از بزرگانشان به ارث برده اند به استقبال بهار می روند که گردشگری 724 در ادامه به برخی از این جشن ها و آیین ها اشاره می کند.

 • ایرانیان به استقبال بهار می روند
  ایرانیان به استقبال بهار می روند

  در ایران، نوروز و آغاز فصل بهار همیشه با جشن و شادی و پایکوبی همراه است. این جشن ها در سراسر ایران متناسب با آداب و رسوم هر منطقه به شکل های مختلف و با شکوه تمام برگزار می شود. مردم شهرها و روستاها هر یک با توجه به آیینی که از بزرگانشان به ارث برده اند به استقبال بهار می روند که گردشگری 724 در ادامه به برخی از این جشن ها و آیین ها اشاره می کند.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  163
 • افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن بر گردشگری
  افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن بر گردشگری

  به گفته گردشگری 724، اخیراً زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین مدام به گوش می‌رسد؛ صحبت‌هایی که ابتدا توسط برخی سیاسیون شنیده می‌شد و بلافاصله توسط خودشان نیز تکذیب می‌شد؛ ولی امروزه در کوچه و بازار نیز به گوش می‌رسد. گویا مردم نیز مانند گردشگری 724 نگران افزایش قیمت بنزین هستند.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  209
 • تأثیر افزایش نرخ ارز بر صنعت گردشگری (تهدید یا فرصت)
  تأثیر افزایش نرخ ارز بر صنعت گردشگری (تهدید یا فرصت)

  ماه هاست که کشور عزیزمان ایران در تلاطم تغییرات نرخ ارز به سر می برد. به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی نرخ ارز از چندین ماه پیش سیر صعودی در پیش گرفت. ابتدا شیب افزایش کمی ملایم بود ولی به ناگاه با یک سیر صعودی برای اولین بار در تاریخ ایران، نرخ حدود 20 هزار تومان به ازای یک دلار را تجربه کردیم. ولی به مرور این نرخ کاذب فروکش کرد و حدود یک ماهی هست که حول 11 هزار یا 12 هزار تومان به سر می برد.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  133
 • فرهنگ سازی لازمه توسعه پایدار گردشگری
  فرهنگ سازی لازمه توسعه پایدار گردشگری

  رونق صنعت گردشگری در گرو فرهنگ‌سازی عمومی است. اقتصاد آینده کشور بر شانه‌های گردشگری استوار خواهد شد، چرا که با افول صنعت نفت از یک سو و جابجایی چند صد میلیونی گردشگر در جهان از سوی دیگر، نیازمند پوست اندازی در نگرش به حوزه گردشگری هستیم. از این رو، مردم می‌توانند مهمترین بخش این مقوله را بر عهده گیرند که آن فرهنگ‌سازی عمومی در حوزه صنعت گردشگری است.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  73
 • ضرورت توجه بیشتر به صنعت گردشگری
  ضرورت توجه بیشتر به صنعت گردشگری

  علیرغم گسترش روزافزون و پرشتاب صنعت جهانگردی در سطح دنیا و با وجود منابع فراوان، جذب جهانگرد در کشور ما، طبق آمارهای موجود حاکی از عدم موفقیت این صنعت در کشور ما است به طوری که برای مثال طی سال‌های برنامه اول، دوم و سوم توسعه اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی کشور، این صنعت به تمام اهداف تعیین شده خود نرسیده است (اسناد و گزارشات برنامه دوم و سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی-فرهنگی).

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  66
 • جایگاه صنعت گردشگری در جهان و ایران
  جایگاه صنعت گردشگری در جهان و ایران

  جمهوری اسلامی ایران طبق آمارهای اعلام شده از سوی سازمان جهانی جهانگردی از لحاظ جاذبه‌های طبیعی در رتبه پنجم و از نظر جاذبه‌های تاریخی در رتبه دهم کشورهای دنیا قرار دارد؛ اما متأسفانه در بهره‌گیری از این منابع، سهم کمتر از یک دهم درصد کل درآمدهای گردشگری جهان را به خود اختصاص داده است.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  82
 • دیدگاه ریاست محترم جمهور در خصوص صنعت گردشگری
  دیدگاه ریاست محترم جمهور در خصوص صنعت گردشگری

  بخشی از سخنان دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب در خصوص صنعت گردشگری

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  62
 • دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص صنعت گردشگری
  دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص صنعت گردشگری

  مقام معظم رهبری: \"من تصورم این است که اگر مسئولین کشور بتوانند از همین مسئله گردشگری به شکل درست، با تبلیغات صحیح و با جهت‌گیری صحیح استفاده کنند، درآمد آن، کشور را از همه معونه‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند.\".

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  65