header

شهر ییلاقی خرو نیشابور

توضیحات

شهر ییلاقی خرو یکی از مناطق گردشگری خراسان رضوی است که در منطقه سرسبز نیشابور واقع است. منطقه زیبای خرو را سرزمین کوچه باغ های افسانه ای، دره های سرسبز و رودهای پربار نیز می نامند. این شهر ییلاقی که در کوهپایه های بینالود واقع است، از آبشارها و ارتفاعات سرسبزی نیز برخوردار است که آبشارهای رودمیان و ششو از جمله معروف ترین آنهاست. در بافت تاریخی شهر خرو نیز می توان آثار تاریخی ایران را مشاهده کرد به طوریکه معماری صد سال پیش ایران در این بخش قابل رؤیت است و از جاذبه های طبیعی نیشابور می باشد.

از این جاذبه نزدیک دیدن بفرمایید : دررود نیشابور

شهر ییلاقی خرو شامل چهار محله به نام‌های خرو علیا، خرو سفلی، شهرک امام رضا و ساحل برج است. این شهر که به ماسوله خراسان نیز شهرت دارد به صورت پلکانی بنا شده است. این شهر که از باغات زیاد و متنوعی برخوردار است، باغات آلوی آن به دلیل وسعت و کیفیت محصولی که دارد سبب شده که لقب پایتخت آلوی ایران را از آن خود کند. 

از دیگر لقب های معروفی که به این شهر نسبت داده اند عبارتند از: پایتخت طلایی، نگین ییلاقات کشور. 

با گذر از راه های پیچ در پیچ کوهستانی می توان به ییلاقات جنوبی بینالود مانند زشک و دهیار دست یافت. بنابراین سفر به خرو تجارب گردشگری زیادی چون طبیعت گردی، کوهپیمایی، اماکن تاریخی و غیره را به ارمغان دارد.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان رضوی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

شهر ییلاقی خرو نیشابور، نگین ییلاقات کشور، ماسوله خراسان و پایتخت آلوی ایران
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
عالیه
مجتبی تواضع
مجتبی تواضع ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
ممنون از نظر شما دوست عزیز ❤