header

دره کن-سولقان، منطقه ای سرسبز

توضیحات

یکی از دره های زیبا دیدنی اطراف شهر تهران، دره کن می باشد. این دره زیبا که در منطقه کن شهر تهران قرار دارد از جمله اماکن تاریخی این شهر نیز می باشد. در واقع شهر تهران در گذشته به دو قسمت شمیرانات و کن تقسیم شده بود. روستای کن در گذشته یکی از دروازه های مهم شهر تهران بوده است که به دروازه پیشرفت و تمدن نیز معروف بوده است. اما امروزه با توجه به رشد ساخت و ساز های تجاری، از این منطقه زیبای گردشگری فقط مقداری خرابه مانده است. طبیعت زیبای این منطقه از جمله اصلی ترین جاذبه های گردشگری روستای کن است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: روستای وردیج

تور های گردشگری زیادی برای بازدید از این منطقه وجود دارد. یکی از مکان های مناسب برای بازدید غار بیوک است. این غار زیبا که در فاصله 2 ساعته از مرکز سولقان وجود دارد، یکی از مناطق مناسب برای غار نوردی است. در کنار این غار، دره ی 2 چناران از جمله جاذبه های طبیعی جذاب منطقه سولقان است. این دره زیبا محلی مناسب برای علاقه مندان به کوهنوردی و صخره نوردی است. از جمله جاذبه های تاریخی این منطقه دروازه امام زاده محمد است که امروزه تنها بقایایی محدود از آن باقی مانده است.

دره ای که در آن روستای کن وجود دارد دارای کوهی به نام کوهسار است. تماشای نمای زیبای شهر تهران از این بلندی به شما پیشنهاد می شود. در مسیر دسترسی به روستای کن در حدود 5 امام زاده وجود دارد. اگر شما علاقه مند به اماکن مذهبی و زیارتی هستید این مکان محل مناسبی برای شما می باشد. از جمله معروف ترین زیارتگاه های اطراف این منطقه، امام زاده داود می باشد که از گذشته های دور در این منطقه قرار داشته است. بازدید از این منطقه زیبای گردشگری به شما پیشنهاد می شود. به خصوص اگر علاقه مند به پیاده روی در طبیعت می باشید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟