header

دره تندیس های قشم

توضیحات

جالب است بدانید غار نمکدان قشم، دومین غار نمکی جهان در دره تندیس ها واقع شده است. دره تندیس ها در بخش جنوبی جنگل حرا واقع شده است. وقتی وارد این منطقه شدید، دشت مرتفعی می بینید که در زمان قدیم به بام قشم متصل بوده است.

بالاآمدگی تدریجی جزیره باعث شده که ساحل  عقب برود و مساحت خشکی گسترش پیدا کند و امروزه به نام دره تندیس ها شهرت یابد. به دلیل تخریب و از بین رفتن لایه آهکی سخت که پوششی به لایه های نرم فرسا بوده است باعث پیشرفت عمل فرسایش شده و به همین علت می توان در دره تندیس ها بلندی های جزیره مانندی را در بین زمین های فرسوده و پست دید.

 

از این جاذبه تفریحی دیدن کنید : تنگه عالی محمد

 

اشکال و حجم های جالیبی که در دره می بینید، همه با قدرت طبیعت ظاهر شده اند. اما با دیدن تندیس ها در نگاه اول شاید با خود فکر کنید یک هنرمند ماهر با سالها تلاش توانسته چنین اثری از خود به جای بگذارد.

از دیدنی های دیگر قشم و دره تندیس ها، پدیده های رسوبی جالبی مثل ترک های گلی دیده می شود که نمای بسیار زیبائی برایتان پدیدار می نماید. هنگام بارش باران یا بعد از بارش دقت نمایید که زمین در این نقاط بسیار چسبنده و باتلاق است و ممکن است مشکلاتی برای بازدید کننده به وجود آورد.

برای سفری لذت بخش و هیجان انگیز دره تندیس ها در قشم را حتما در برنامه گردش خود بگنجانید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های هرمزگان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟