جنگل حرا در قشم از طبیعت های کم نظیری است که مشابه آن در برخی نقاط جهان به چشم می خورد. این مکان دیدنی شهرت جهانی دارد و از میراث های طبیعی ایران بشمار می آید. تنها جنگلی که برای بازدید آن باید از بین آبهای شور خلیج فارس با قایق سواری در بین جزایر عبور کنید و از طبیعت لذت ببرید.

جالب است با وجود آب شور درختان و گیاهان در منطقه جنگل حرا با خاصیت تصفیه ای که در خود دارند نمک آب را دفع می کنند و بستر رشد خود را فراهم می آورند. همچنین در تمام سال با رنگ سبز درختان حرا را مشاهده خواهید کرد که در بین آبها ایستاده اند و زیبایی طبیعت را دوچندان نموده اند. جنگلهای حرا حدود 7500 میلیون هکتار وسعت دارد. از مساحت کل جنگل حرا 2400 هکتار آن در منطقه قشم قرار دارد. این جنگل از بندر لافت تا روستاری طبل به مساحتی با عرض 50 تا پانصد متر و 150 کیلومتر را در بر می گیرد.جزایر زمرد، مروارید و نگین از جزایر زیبا، دیدنی و شگفت انگیزی هستند که در محدوده جنگل حرا قرار گرفته اند.

از دیدنی ها و مکانهای تفریحی جنگل حرا، دیدن درختان حرا و چندل که از گیاهان استثنائی هستند را پیشنهاد می نماییم. چهره متفاوت در هر ساعت شبانه روز درختان وگیاهان در جنگل حرا ، وقتی که جزر آب رخ می دهد مانند گیاهانی خشک مشاهده خواهید کرد و به هنگام مد آب، به صورت گیاهان شناور بر روی آب نمایی دیگر از جنگل را خواهید دید. با سفر به استان هرمزگان و قشم برای یک گردش با قایق به همراه لذت عکاسی و دیدن پرندگان و طبیعت سبز شناور روی آبهای خلیج فارس حتما تجربه ای پر از خاطرات خوب را از جنگل حرا خواهید داشت.