بوستان نهج البلاغه، بوستانی خوش آب و هوا

یکی از وسیع ترین بوستان های شهر تهران، بوستان نهج البلاغه می باشد. این بوستان با داشتن وسعتی در حدود 35 هکتار یکی از فضا های سرسبز بزرگ شهر تهران است. بوستان نهج البلاغه در دوفاز ساخته شده است که فاز اول و دوم آن توسط پلی که از رودخانه ای در وسط این پارک می گذرد متصل شده است. از جمله ویژگی های مهم این پارک زیبا وجود امکانات تفریحی متنوع است. از جمله جاذبه های موجود در این بوستان عبارتند از یادمان شهدای گمنام، شهر بازی شگفت انگیز، پیست پرش در آسمان، سافاری پارک وحشت، قایق پرش در آب و راپل هوایی از جمله این امکانات هستند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : مرکز خرید و سینما سمرقند تهران

در کنار این موارد فضای سبز موجود در بوستان نهج البلاغه فرصت مناسبی برای استراحت و استفاده از آب و هوای مناسب ایجاد شده در این پارک است. سینما روباز نهج البلاغه، پیست دوچرخه سواری و شهربازی بیلینو از جمله دیگر امکانات موجود در این پارک است. وجود شهر بازی های مختلف به همراه بازی های متنوع جلوه ای ویژه و جذاب به این پارک داده است. آمفی تئاتر موجود در این پارک معمولا در ایام خاصی از سال دارای برنامه های فرهنگی و متنوعی است.

 

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : پارک پردیسان تهران

علاوه بر این امکانات جاذبه های هنری مختلفی در اطراف این پارک به نمایش گذاشته می شود. وجود آلاچیق های زیبا به همراه امکانات بهداشتی متنوع از جمله دیگر ویژگی های این پارک زیبا است. از جمله مناطق گردشگری مناسب دیگری که در نزدیکی این پارک قرار دارد، دره فرحزاد است. این دو جاذبه گردشگری از جمله پر بازدید ترین مناطق گردشگری شهر تهران هستند.