header

بوستان جوانمردان ایران

توضیحات

بوستان جوانمردان ایران، بازدید از مشاهیر ایران

یکی از پارک های وسیع و خوش آب و هوای شهر تهران که دارای وسعتی در حدود 150 هکتار می باشد، بوستان جوانمردان ایران است. بوستان جوانمردان حد فاصل بین بزرگراه شهید همت و شهید حکیم قرار دارد. این پارک زیبا در اویل سال 1391 ساخته شده است که دارای 3 ورودی می باشد؛ ورودی شمالی آن سمت بزرگراه شهید همت و دو ورودی غربی آن به سمت بلوار صدرا و بلوار جوانمردان هستند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : مرکز خرید و سینما سمرقند تهران

یکی از اهداف اصلی ساخت این پارک علاوه بر گسترش فضای سبز درون شهری، معرفی مشاهیر ایرانی به گردشگران داخلی و خارجی است. تندیس های قرار گرفته شده در این پارک شامل دانشمندان، شاعران و فرهیختگان مختلف ایرانی است. در حدود 40 تندیس برای معرفی این مشاهیر در این پارک ساخته شده است. شهرداری تهران درصدد است تا تعداد این تندیس ها را در سال های آینده افزایش دهد. از جمله امکانات موجود در این پارک می توان به باغ گیاهشناسی و باغ هنرمندان اشاره کرد.

جاذبه ی نزدیک به شما : بام لند تهران

باغ گیاهشناسی این پارک انواع گیاهان و درختان را به همراه مشخصات شان برای بازدید گردشگران قرار داده است. در کنار این مورد باغ هنرمندان می توانید آثار هنری زیبایی را از هنرمندان معاصر مشاهده کنید. علاوه بر این امکانات برکه پرندگان، آبنمای موزیکال، خانه ورزش و فضای بازی کودکان از جمله دیگر امکانات ان پارک است. زمین اسکیت موجود در این پارک از جمله بهترین مکان ها برای تفریح جوانان است. بازدید از این پارک زیبا را به همراه خانواده بسیار پیشنهاد می شود.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟