header

بوستان جمشیدیه، بوستان سنگی شمال تهران

فاصله از مرکز استان 23.1 ک.م فاصله از شهرستان تهران 23.3 ک.م فاصله از شهر تهران 23.3 ک.م

آدرس

(تهران - تهران - تهران)


پارک جمشیدیه

یکی از بوستان های معروف شهر تهران که دارای فضای سبز و دلنشینی می باشد، بوستان جمشیدیه است. بوستان جمشیدیه از جمله بوستان های تاریخی شهر تهران است که قدمت ساخت آن به دوره قاجاریه بر می گردد. نام پارک جمشیدیه از نام مالک آن که به نام جمشید دولو بوده است گرفته شده است. جمشید دولو از جمله سرمایه داران معروف شهر تهران در زمان قاجار بوده که زمین های زیادی را در اطراف تهران به نام خود کرده است.

این پارک با توجه به موقعیت قرار گیری آن دارای هوایی دلپذیر و خنک می باشد که می تواند به افراد حس و حالی ویژه دهد. در این بوستان تا جایی که چشم کار می کند درختان و گل های زینتی وجود دارد. در کنار این فضای سبز حیات وحشی جذاب و دیدنی در این پارک وجود دارد. علاوه بر این موارد با توجه به کوهستانی بوده منطقه اطراف این پارک، در اطراف آن کوه، رودخانه و آبشار وجود دارد که می توانید از این اماکن گردشگری هم بازدید کنید.

بسیاری از کوهنوردان برای صعود به قله کلکچال از میان بوستان جمشیدیه نیز عبور می کنند. با توجه به ارتفاع بالای این بوستان برای رسیدن به نقاط مرتفع پارک جمشیدیه باید تعداد زیادی پله را طی کنید. تماشای منظره زیبای شهر تهران از بالای پارک جمشیدیه دارای خصوصیات خاص و منحصر به فردی است. در حدود 60 گونه پرنده در منطقه اطراف پارک جمشیدیه یافت شده است. همچنین نمایشگاه ها و جشنواره های مختلفی در اطراف این پارک برگزار می گردد که بازدید از آن ها نیز خالی از لطف نمی باشد.


نویسنده

این جاذبه توسط Milad092 ثبت شده است

مشخصات

بوستان جمشیدیه، بوستان سنگی شمال تهران

امتیاز کاربران به :

بوستان جمشیدیه، بوستان سنگی شمال تهران

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)