header

برج میلاد تهران

توضیحات

برج تهران، مدرن ترین برج پایتخت 

از هر گوشه و کناری که وارد شهر تهران شوید، برج میلاد همچون ستونی بلند، پابرجاست و به چشم می خورد .

معرفی برج میلاد تهران  

برج میلاد محبوب ترین جاذبه در سطح کشور است که در استان تهران و در منطقه دو شهرداری بر روی تپه ای واقع شده است که از سمت شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بزرگراه حکیم، از شرق به بزرگراه چمران و از غرب به بزرگراه شیخ فضل الله می رسد. برج میلاد که یکی از جاهای دیدنی تهران می باشد که به عنوان یک نماد برای شهر تهران محسوب می شود ششمین برج بلند مخابراتی جهان را به خود اختصاص داده است همچنین نوزدهمین برج نامتکی جهان به شمار می رود آنچه که به اهمیت برج میلاد افزوده است بیشترین کاربری در راس برج است که در میان تمامی برج های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد. این برج که در سال 1376 ساخته شد همچنان یکی از مدرنترین و محبوب ترین سازه در سطح کشور است .
امکانات برج میلاد   
برج میلاد که در ارتفاع 435 متر از سطح زمین قرار دارد زیربنای 13 هزار متری دارد همچنین از 1693 پله برخوردار است که شرایطمناسبی را برای برزگزاری مراسمات پله نوردی فراهم کرده است و ورزشکاران بسیاری برای صعود از پله های آن سالیانه در این مسابقات شرکت می کنند.

عکس برج میلاد

برج میلاد از 12 طبقه تشکیل شده است در طبقات اول و دوم پناهگاه هایی تعبیه شده است که در هنگام آتش سوزی استفاده شود ، طبقه سوم که یکی از جذاب ترین قسمت های برج میلاد است  سکوی دید بسته دارد و علاقه مندان بسیاری برای دیدن چشم اندازی به وسعت 880 متر مربع به این طبقه می آیند در این طبقه موزه  ای هم وجود دارد که آثار گران قدری از دست نوشته ها و هدایای مختلف شهرداری های شهرهای مختلف و یک کره جغرافیایی که متعلق به زمان 17 میلادی است نگه داری می شود. طبقات چهارم و پنجم هم شامل موزه سکه و مشاهیر می شود در این طبقات کلکسیونی از سکه های دوران هخامنشیان، اشکانیان ، ساسانیان ، مجسمه های شخصیت های برجسته ای همچون پروفسور سمیعی، دکتر حسابی، تختی، استاد شهریار، استاد کمال الملک و سیمین دانشور وجود دارد . طبقه ششم که یکی از جذاب ترین قسمت برج میلاد به شمار می رود رستوران گردان دارد که در هر یک ساعت می چرخد این رستوران که از کیفیت عالی غذا ها برخوردار است افراد بسیاری را به خود جذب می کند. قسمت های دیگر برج میلاد شامل سکوی دیدباز، زمین پینت بال، پل معلق، سینما 6 بعدی، کافه ها، رستوران ها، سالن کنسرت و مراکز همایش و گنبد آسمان می شود گنبد آسمان که در طبقه آخر قرار دارد سراسر با شیشه پوشیده شده است و در وسط آن ستونی با نماد های چهرگانه وجود دارد.
 قیمت بلیط برج میلاد   
 بازدیدکنندگان می توانند برای استفاده از خدمات آن به صورت آنلاین و یا از گیشه های تعبیه شده در طبقه همکف بلیط تهیه کنند لازم به ذکر است قیمت بلیط ها با توجه به طبقات و خدمات مورد نیاز فرق می کند . برج میلاد که از مسیر دسترسی راحتی برخوردار است با ایجاد پارکینگ هایی این مکان را فراهم کرده است تا بازدیدکنندگان در کمال آرامش به تفریح در برج میلاد بپردازند. 

صاحب برج میلاد تهران

برج میلاد جزو اموال عمومی شهر تهران به حساب می آید و صاحب آن سهرداری تهران می باشد بگونه ای که هیچ یک از قسمت های تجاری و اداری آن به فروش نمی رسد و تنها افراد می توانند از طریق ثبت قرارداد بخش هایی از آن را اجاره کنند .

عکس برج میلاد

سایر ضوابط و شرایط بازدید از برج میلاد به شرح زیر است 

  • ساعت بازدید: در ۶ ماه اول سال هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۳

  • بری بلیط‌های تهیه شده امکان کنسل کردن و تغییر سانس وجود ندارد.

  • خرید بلیط به دو صورت آنلاین و حضوری در گیشه ساختمان پایین برج است.

  • برای خرید بلیط اینترنتی محدودیتی در تعداد وجود ندارد.

  • برای بازدید از برج میلاد راهنماهای مطلع شما را همراهی می‌کنند.

  • امکان بازدید از سکوی دید باز در شرایط نامناسب جوی وجود ندارد.

  • به‌دلیل سرعت بالای آسانسورها، استفاده از آن‌ها برای بانوان باردار ممنوع است و از ورود بانوان باردار ممانعت می‌شود.

سوال های متداول درباره برج میلاد تهران 

متراژ برج میلاد چقدر است؟ 

برج میلاد تهران با ارتفاع ۴۳۵ متر، به عنوان ششمین برج مخابراتی جهان محسوب می شود .

برج میلاد چند پله دارد؟ 

برج میلاد تهران ۱۶۹۳ پله دارد.

آدرس برج میلاد 

 تهران، بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد تهران

تلفن برج میلاد

021-8585 

عکس برج میلاد

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

برج میلاد
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
خیلی جذابه