header

باغ نگارستان، تجربه آرامش حافظیه

توضیحات

یکی از باغ های دیدنی شهر تهران برای دور شدن از سر و صدا و شلوغی خیابان های شهر تهران، باغ موزه نگارستان این شهر است. این باغ زیبا و تاریخی توسط فتحعلی شاه ساخته شده است و دارای قدمتی طولانی است. سرسره معروف مربوط به دوره فتحعلی شاه در این باغ قرار دارد. همچنین بسیاری از مورخان محل قتل قائم مقام فراهانی را این محل اعلام کرده اند. دلیل نام گذاری این باغ به نام نگارستان وجود تابلو های نقاشی متعدد از فتحعلی شاه و همراهان او در این باغ می باشد.

با توجه به گذشت مدت زمان طولانی بسیاری از آثار گرانبهای موجود در این باغ از بین رفته است. شما می توانید برای بازدید از باغ نگارستان از اتوبوس های شرکت واحد و یا مترو شهر تهران استفاده کنید. ورودی این باغ برای هر نفر در حدود 3 هزار تومان می باشد. از جمله دیگر اماکن مناسب برای بازدید در باغ نگارستان، موزه مکتب کمال الملک است. در کنار این امکانات با توجه به فضای سرسبز و پر آرامش این باغ امکان گذران وقت در این باغ زیبا برای تمامی گردشگران وجود دارد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : عمارت بهارستان تهران

یکی از جذابیت های این باغ وجود یک طاق همانند حافظیه شیراز است. این طاق زیبا که در کافه طهرون که در باغ نگارستان قرار دارد محلی مناسب برای استراحت و استفاده از امکانات کافه می باشد. علاوه بر امکانات موجود در داخل باغ نگارستان، معمولا نمایشگاه ها و گالری های متعددی در اطراف این باغ برگزار می شود. این گالری ها محلی مناسب برای تماشای آثار هنری، هنرمندان تازه کار می باشد. این باغ با معماری خاص ایرانی خود هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر می باشد.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟