header

بازار تهران، قلب تپنده تجارت ایران

توضیحات

از جمله بازار های اصلی شهر تهران و حتی می توان گفت کشور ایران، بازار اصلی تهران است. این بازار قدیمی و بزرگ یکی از قلب های تپنده تجارت ایران و شهر تهران است. قدمت این بازار تاریخی به دوره صفویه بر می گردد که در بسیاری از سفرنامه ها از این بازار یاد شده است. اما بسیاری از امکانات این بازار در دوره های بعدی از جمله دوره قاجار به آن اضافه شده است. این بازار سنتی محل مناسبی برای تجارت و خرید لوازم مورد نیاز است زیرا که تمام کالا های مورد نیاز برای زندگی در این بازار وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه : بهترین و معروف ترین پارک های تهران

این بازار دارای وسعت بسیار زیادی است و در نزدیکی میدان 15 خرداد شهر تهران قرار دارد. درب های مختلفی برای ورود به این بازار وجود دارد که هر کدام مربوط به بازار های فرعی این بازار می شود. از جمله بازار های فرعی بازار تهران می توان به بازار عباس آباد، زرگرا، امیر، کفاش ها، زید، نجار ها، بین الحرمین و بازار مسجد جامع اشاره کرد.

معماری بازار تهران از جمله شاهکار های معماری در ایران است. وجود راهرو های پیچ در پیچ، هواکش های سنتی برای تهویه هوا و طاق های ضربی از جمله خصوصیات اصلی این بازار زیبا است. این بازار همچنین امکانات رفاهی مختلفی نیز دارد. مسجد بازار تهران معمولا در زمان اعیاد مذهبی دارای برنامه های مختلفی است و افراد زیادی را از سراسر بازار تهران جذب خود می کند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟