header

استخر لاهیجان

توضیحات

استخر لاهیجان کجاست

لاهیجان سالیان سال است که با دیدنی‌ها و چشم‌اندازهای طبیعی، فوق العاده و کم‌نظیرش در ایام مختلف سال، بویژه روزهای نوروز و ایام فصل تابستان، میزبان جمع زیادی از گردشگران داخلی و خارجی بوده و با تاریخی کهن و همجواری با یکی از قله های کشور، از زیباترین مناطق گردشگری در شمال محسوب می شود.

از این جاذبه نزدیک دیدن بفرمایید : تلاب کیاکلایه لنگرود

ویژگی های استخر لاهیجان

استخر طبیعی و بزرگ لاهیجان به وسعت ۱۷ هکتار و عمقی در حدود ۴ متر در بخش شرقی لاهیجان و در پایین قله‌ای سرسبز و پوشیده از شمشاد به نام شیطان‌کوه که در قدیم آن را "شا‌ه‌نشین کوه" می‌نامیدند، واقع شده که از طریق آب‌های جاری شده از کوه تغذیه می‌شده و در گذشته مخزن آبی برای آبیاری مزارع برنج بوده است.

جزیره ی زیبائی هم در وسط این استخر وجود دارد که در گذشته  «میان پشته» نامیده می‌شد. این جزیره به وسیله یک پل سیمانی طویل، به حاشیه جنوبی استخر متصل شده است.

از این جاذبه نزدیک هم دیدن کنید : روستای صفرا بسته کجاست

طول حاشیه این استخر نزدیک به ۲ کیلومتر است و در کنار بلواری زیبا که دور تا دور استخر را احاطه کرده، قرار گرفته و از مراکز دیدنی و تفریحی مهم لاهیجان بشمار می آید.

دستور ساخت استخر لاهیجان

گفته می‌شود این استخر به دستور شاه عباس صفوی احداث شده و در قسمت جزیره آن قصری عظیم برای سکونت خود بنا نهاده بوده که در حال حاضر هیچ گونه اثری از آن بنا باقی نمانده است، حتی پاره خشتی، چنان که انگار هیچ نبوده بر آن خاک! استخر پرآب و کوه شاه نشین، منظری بدیع را در کنار یکدیگر خلق کرده اند؛ منظره ای که چشم هر بیننده ای را خیره و مسحور تماشای خود می‌کند؛ آنچنانکه گویی نشانی از بهشت عنبرین سرشت یافته باشد.

درسال های اخیر، با ایجاد آبشاری مصنوعی در کمر کوه شاه نشین و احداث بلوار، و همچنین استراحتگاهی بسیارخوش منظر و سایر تلاش های که درجهت زیباسازی این منطقه صورت گرفته، لاهیجان به یکی از مراکز مهم توریستی ایران بدل شده است.

آدرس استخر لاهیجان

برای رسیدن به این استخر زیبا باید به بلوار امام رضا (ع) در لاهیجان بروید.

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟