header

روستای صفرابسته آستانه اشرفیه گیلان

توضیحات

یکی از جاهای دیدنی آستانه اشرفیه که گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند روستای صفرا بسته آستانه اشرفیه گیلان از توابع بندر کیاشهر در استان گیلان است.قصد داریم چند دقیقه ای شما رابه نقطه بکر دیگری در استان گیلان ببریم .

روستای صفرا بسته گیلان کجاست

در دل طبیعت های استان گیلان روستایی تحت عنوان صفرا بسته وجود دارد که از جمله روستاهای اطراف آستانه اشرفیه است که قدمتش ویژگی ایست که هر گردشگری را جذب می کند تا زیبایی هایش را با چشم دل ببیند ؛ این روستا حدود 1500 سال قدمت دارد و 1258 نفر جمعیتش را تشکیل داده اند. مسیری که باید طی کنید تا به خود روستا برسید جاده ایست که به شما این حس را می دهد که از درون یک تابلوی نقاشی گذر کرده اید.  
از این جاذبه نزدیک دیدن بفرمایید : تالاب کیاکلایه

 

روستای صفرا بسته آستانه اشرفیه گیلان

روستای زیبای آستانه اشرفیه

جاده اش به صورت تونلی زیبا از درختان توسکا به پیشواز شما می آیند تا از ثانیه به ثانیه مسیر لذت ببرید , طول جاده حدود 2 کیلومتر است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : بندر کیاشهر

رنگبندی این درختان توسکا و جاده های تونلی حیرت آور در فصل های بهار و پاییز به خاص ترین حالت ممکن خود می رسند.

روستای توریستی صفرا بسته جزو دهستان دهسر بندر کیاشهر به حساب می آید , دهسر در 9 کیلومتری شمال شهرستان آستانه اشرفیه قرار دارد.  به عبارتی دشتی است که آب و هوای معتدل و مرطوبش آن را دوست داشتنی تر کرده است .

این روستا حس نابش آن است که از دل جاده های جنگلی و تونلی عبور می کنید و نهایتا پس از عبور از روستا به ساحل زیبای کیاشهر می رسید همانطور که مبهوت سرسبزی جاده می شوید از عمق آرامش و سکوتی هم که پا برجاست لذت خواهید برد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید! منطقه ساحلی حاجی بکنده کجاست

هنگاهی که به روستا رسیدید یک منطقه بکر را مشاهده می کنید که با کمی دقت می توانید به قدمت دو قرن آن پی ببرید در طی مسیر روستا زنانی را می بینید که مشغول پخت نان های محلی هستند امکان ندارد بوی خوش این نان ها به مشامتان برسد و بتوانید آن ها را امتحان نکنید.

به دلیل بکر بودن و سرسبز بودنش گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سمت و سوی خود کشانده است.

عکس روستای صفرا بسته آستانه اشرفیه گیلان

راه دسترسی به جاده و روستای صفرا بسته 

برای اینکه ابتدا به جاده و سپس به روستای صفرا بسته برسید می توانید از طریق میدان جمهوری اسلامی شهرستان آستانه اشرفیه به سمت کیاشهر بروید و حدود 5 کیلومتر را طی کنید تا به تابلوی روستای صفرا بسته برسید. فراموش نکنید که تمام دو کیلومتر جاده ای که پیش رو دارید تا به روستا برسید لذت ببرید چرا که در طی مسیر پر از جاده های خاکی فرعی وجود دارد که دیدنی هستند و برای توقف , رفع خستکی و گرفتن انرژی ای دوباره گزینه ی عالی هستند.

روستای زیبای آستانه اشرفیه - روستای صفرا بسته آستانه اشرفیه گیلان

جانوران و پرندگان منطقه

شغال , روباه , قرقاول , گراز و خرگوش جانوران و پرندگانی هستند که اگر خوش شانس باشید در این سفرتان خواهید دید...

کار اهالی روستا:

اهالی این روستا به کارهایی نظیر کشاورزی , باغداری , دامداری , پرورش کرم ابریشم و ماهیگیری مشغولند. برنج , تره بار و مرکبات هم محصولاتی هستند که فراورده هایشان به حساب می آیند.


سوغات:

برنج , کدو , بادمجان , فلفل سبز , سیر , پیاز , خربزه محلی , انواع ماهی , نان های محلی و صنایع دستی از جمله گزینه های شما برای انتخاب سوغات هستند.


امکانات:

دو هتل تحت نام های دریا کنار کیاشهر و دهدار آستانه اشرفیه در این منطقه وجود دارد علاوه بر آن رستوران های متعددی هم برای پذیرایی از شما انتظار می کشند.

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .laugh

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟