header

آبشار کشیت

توضیحات

یکی از آبشار های زیبا ودیدنی گلباف کرمان آبشار کشیت نیز می باشد.این آبشار در روستایی با همین نام نیز قرار دارد که روستایی با بافت تاریخی منحصر به فرد و چشم انداز بسیار زیبایی می باشد.

پس از گذر از بافت تاریخی روستا به دره ای مملو از درختان نخل و مرکبات می رسیم . در دل این دره سر سبز رودخانه آبی جاری است که باعث شده است این چنین دره ای باور نکردنی در دل کویر ایجاد کند جایی که کمتر کسی شاید حتی گمانش را کند که آب و آبادی نیز در این منطقه وجود داشته باشد .

از دیگر زیبایی های این دره می توان به ان نکته اشاره کرد که که در دیواه های این دره آبشار های کوچک و بزرگی ایجاد شده است در کنار این آبشار ها  گونه های خاصی از سرخس و گل سنگ ها نیز رشد کرده اند. در نهایت همه این آبشار ها سر جمع شده و توانسته اند رودخانه زیبایی با آب شیرین  را ایجاد کنند .

یکی از دیدنی ترین جاذبه های این روستا میتوان به آبشار کشیت آن اشاره کرد که12 متر ارتفاع دارد و در ناحیه ای  که 600متر مربع مساحت دارد و اهالی روستا به آن دریا می گویند فرو می ریزد . وجود همچنین آبشاری در دل کویر فضایی باور نکردنی را ایجاد کرده است و گردشگران می توانند حتی در فصل های سرد سال در مجاورت این آبشار روز خوبی را برای خود رقم بزنند و از هوای لطیف این ناحیه نهایت لذت را ببرند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    آب آشامیدنی :
    دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های کرمان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟